Kréta - největší a nejjižnější z řeckých ostrovů se pyšní rozmanitou a překrásnou přírodou. Její pobřeží, dlouhé přes 1000 km, je lemováno zátokami, zálivy a poloostrovy, které nabízejí nespočet písečných pláží omývaných nádherně modrým Středozemním mořem. Pokud přemýšlíte, kde strávíte letní dovolenou u moře, neexistuje snad lepší místo, než je Kréta.
Objevte překrásné pláže s jemným pískem a teplým mořem, na kterých zapomenete na všechny starosti. Pod azurovou oblohou bez mráčku si budete připadat jako v ráji. Poznejte pro Řecko typicky nekonečnou přívětivost a pohostinnost obyvatel a okuste lahodné místní speciality. V horkých letních dnech vám jistě přijde vhod osvěžující ledová káva frappé nebo pryskyřičné víno retsina. Večer zase můžete v jedné z nespočtu taveren ochutnat legendární anýzovou pálenku ouzo a poznat, jak se umí bavit Řekové. Není to však jen slunce a moře, co ročně přitahuje na ostrov kolem dvou milionů turistů. Kréta je rovněž kolébkou Mínojské civilizace a archeologická naleziště ve městech Knossos, Phaistos nebo Gortys každoročně navštíví desetitisíce turistů.

KRÉTA NEJEN PRO SENIORY - CENA NA OSOBU OBSAHUJE:zpáteční letenka Praha - Herakleio - Praha včetně všech tax a letištních poplatkůtransfer letiště – hotel – letiště7 nocí v hotelu v kategorii dle Vaší volby, se stravou dle Vaší volby • služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu

Cena zájezdu neobsahuje: • Fakultativní výlety a služby • Cestovní pojištění - pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu

Možnost využít zvýhodněných cen pro seniory na jízdu ČD "Vlakem na letiště": • Poukázky na přepravu platné pro účastníky pobytů Cestování pro seniory (včetně doprovázející osoby bez omezení věku) • V ceně poukázky je zahrnuta i doprava z Hlavního nádraží na letiště Ruzyně a zpět. Ze stanice Hlavní nádraží vás přímo na letiště Ruzyně dopraví autobus Airport Express přibližně za 30 minut. Jízdní řád autobusu Airport Express k nahlédnutí zdeRegion Čechy - 220,- Kč (cena za zpáteční jízdné platná pro cestu na letiště Praha a zpět ze kterékoliv stanice ČD v těchto krajích: Ústecký, Liberecký, Karlovarský, Plzeňský, Středočeský, Jihočeský, Pardubický, Královehradecký, Vysočina).Region Morava 1 - 370,- Kč (cena za zpáteční jízdné platná pro cestu na letiště Praha a zpět ze kterékoliv stanice ČD v těchto krajích: kraj Jihomoravský). • Region Morava 2 - 470,- Kč (cena za zpáteční jízdné platná pro cestu na letiště Praha a zpět ze kterékoliv stanice ČD v těchto krajích: kraj Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský).

Vyberte termín pobytu od - do:Vybavení pokoje

Možnosti pokoje

Hotelové služby

Restaurace

Nejžádanější vybavení

Wellness & sport


ŘECKO - Kréta, Rhodos, Lefkada


 • Kréta

 • Bájný ostrov, který byl milován řeckými bohy, si zamilujete i vy pro jeho dlouhé písečné pláže, romantické zálivy a malebná horská údolí. Rozkošné rybářské vesničky s bílými domky a kostelíky navozují odpočinkovou afmosféru a tomu všemu vévodí neuvěřitelná krétská pohostinnost. Nechte se prostoupit mýty a legendami sahajícími do pradávných dob a nasajte vůni tohoto nezapomenutelného ostrova.

 • Kréta je největší a nejjižnější z řeckých ostrovů. I vás tento ostrov okouzlí neboť je velmi bohatý na přírodní krásy. Krétské pobřeží je lemováno zátokami, zálivy a poloostrovy, které nabízejí mnoho písečných pláží omývaných nádherně modrým mořem.

 • V době, kdy se na pevninské Řecko teprve dostávali první obyvatelé, na Krétě již byla vyspělá a rozvinutá civilizace. Tato kultura, zvaná mínojská, vznikala zejména na obchodní bázi, nikoliv na bázi válečné, a přebírala mnoho prvků z rozvinuté kultury egyptské. Archeologická naleziště ve městech Knossos, Phaistos nebo Gortys každoročně navštíví desetitisíce turistů.

 •  

 • Rhodos

 • Podle starých řeckých bájí je vznik čtvrtého největšího řeckého ostrova spjat s legendou o Diovi a Héliovi. Zeus se údajně po vítězné bitvě nad Titány rozhodl rozdělit zemi mezi olympské bohy. Jediným, na kterého se nedostalo, byl bůh slunce Hélios, který zrovna putoval se svým slunečním vozem po obloze. Zeus Héliovi přislíbil, že mu daruje zemi, která se sama vynoří z vody. Z moře se posléze vynořila zem, kterou Hélios ozářil svým jasem a učinil ji tak nejkrásnějším ostrovem v Egejském moři.

 •  

 • Lefkada

 • Lefkada je jedním z Jónských ostrovů ležících u západního pobřeží středního Řecka a Peloponésu. Každý kousek ostrova vypovídá o nesmírné tvůrčí síle a fantazii přírody, důkazem jsou zátoky lemované křišťálově čistým mořem na pozadí zelení porostlých kopců a hor. Na jihovýchodě ostrova je úzká zátoka Sýbota s mnoha krasovými jeskyněmi, která pak měla být přístavem Forkys, kde Odyssea vysadili Faiákové z Kerkyry a kde měl ukrýt své poklady v jeskyni Nymf.

 • Nejcharakterističtějším znakem ostrova jsou vápencové krasové kopce a bělostné pláže ostrova z vápencového písku, které zesvětlují i barvu moře kolem ostrova na překrásně azurovou.

Podobné produkty