Španělsko / ANDALUSIE (Costa del Sol) - zájezd pro seniory (7N, let z Prahy, PoloP, výlet)

Španělsko / ANDALUSIE (Costa del Sol) - zájezd pro seniory (7N, let z Prahy, PoloP, výlet)

Hotel kategorie 4* (Fuengirola Park) , Andalusie - Costa del Sol
Španělsko / ANDALUSIE (Costa del Sol) - zájezd pro seniory (7N, let z Prahy, PoloP, výlet) - Costa del Sol - Benalmadena (zdroj: flickr.com, autor: cranneyanthony) Jižní Španělsko a obzvláště Andalusie Vám učaruje svou pohostinností, kulturou a historií. Během našeho zájezdu pro seniory 55+ můžete navštívit města jako Cordoba, Granada, Sevilla nebo Gibraltar.

Stejně jako vedlejší letoviska je i Costa Benalmadena spojena s Malagou a letištěm příměstským vlakem, který jezdí každou půlhodinu. Letovisku dominuje nádherný nově zbudovaný sportovní přístav v moderním andaluském stylu. Jedná se o jedinečné centrum zábavy a oddechu, ať už v poklidném nebo v bouřlivém pojetí. Dovolená v rámci našeho programu neznamená jen polehávání na pláži. Prostřednictvím fakultativních výletů získáte možnost poznat Andalusii ze všech stran, okusit její atmosféru a poznat její obyvatele.

Španělsko / COSTA DEL SOL PRO SENIORY

 • CENA ZA POBYT / OSOBU OBSAHUJE:
 • zpáteční letenka Praha - Malaga - Praha včetně všech tax a letištních poplatků
 • transfery v destinaci (letiště – hotel – letiště)
 • 7 nocí ve 4* hotelu s POLOPENZÍ formou švédských stolů (snídaně a večeře)
 • • 0,35l vody a 0,2l vína na osobu k večeři
 • 1x výlet Malaga (může být spojen s transferem z/na letiště)
 • • služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
 • • zákonné pojištění CK pro případ úpadku
 •  
 • Organizátor: Quality Tours

 • Cena zájezdu neobsahuje:
 • • Fakultativní výlety a služby
 • • Cestovní pojištění
 • Možnosti výletů: Sevilla (celodenní výlet), Gibraltar (celodenní výlet), Cordoba (celodenní výlet), Granada (celodenní výlet), Tanger (celodenní výlet)

 • Možnost využít zvýhodněných cen pro seniory na jízdu ČD "Vlakem na letiště":


  • • Poukázky na přepravu platné pro účastníky pobytů Cestování pro seniory (včetně doprovázející osoby bez omezení věku)
  • • V ceně poukázky je zahrnuta i doprava z Hlavního nádraží na letiště Václava Havla a zpět. Ze stanice Hlavní nádraží vás přímo na letiště Václava Havla dopraví autobus Airport Express přibližně za 30 minut. Jízdní řád autobusu Airport Express k nahlédnutí zde
  • Region Čechy - 230,- Kč (cena za zpáteční jízdné platná pro cestu na letiště Praha a zpět ze kterékoliv stanice ČD v těchto krajích: Ústecký, Liberecký, Karlovarský, Plzeňský, Středočeský, Jihočeský, Pardubický, Královehradecký, Vysočina).
  • Region Morava 1 - 390,- Kč (cena za zpáteční jízdné platná pro cestu na letiště Praha a zpět ze kterékoliv stanice ČD v těchto krajích: kraj Jihomoravský).
  • Region Morava 2 - 500,- Kč (cena za zpáteční jízdné platná pro cestu na letiště Praha a zpět ze kterékoliv stanice ČD v těchto krajích: kraj Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský).

  Vyberte termín pobytu od - do:

  Zakladní popis

  • Hotel PLAYA BONITA
  • Hotel 4* se nachází v klidné části letoviska Benalmadena, hotel leží přímo u písečné pláže.
  • Vybavení hotelu: Vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, malý obchod se suvenýry, připojení k internetu, kadeřnictví, garáže, konferenční sál. Venkovní bazén s jacuzzi, tobogánem, snack bar u bazénu, terasa na slunění s lehátky zdarma. Vnitřní bazén s vířivkou.
  • Vybavení pokoje: Všechny pokoje mají klimatizaci (centrální), koupelnu/WC, vysoušeč vlasů, minibar, telefon, TV/sat., trezor (za poplatek), balkon s výhledem na moře.
  • Zábava: Fitness, velké šachy, stolní tennis, minigolf, petanque a pronájem kol. V hotelu naleznete obchod se suvenýry, kadeřnictví a úschovu zavazadel.
  •  
  • Hotel FUENGIROLA PARK
  • Nedávno zrekonstruovaný hotelový komplex je situovaný v pečlivě udržované zahradě a leží jen pár kroků od pláže, na kterou se dostanete hotelovým podchodem.
  • Vybavení hotelu: V hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí, hlavní restaurace, bar, snack bar, kavárna, herna, půjčovna kol, kadeřnictví, možnost připojení k internetu (za poplatek), bazén (lehátka a slunečníky zdarma), dětský bazén a miniklub pro děti.
  • Vybavení pokoje: Příjemně zařízené pokoje s balkonem nebo terasou a vlastním sociálním zařízením (sprcha, WC, fén) mají klimatizaci a jsou vybaveny TV/SAT, telefonem, trezorem (za poplatek).
  • Zábava: Bazén, herna, půjčovna kol.  Vybavení pokoje

  Možnosti pokoje

  Hotelové služby

  Restaurace

  Nejžádanější vybavení

  Wellness & sport


  Španělsko

  Andalusie
  Andalusie leží na samotném jihu Pyrenejského poloostrova. Sahá od provincie Almería až po hranice s Portugalskem v západní části. Při rozloze 87 620 km2 je téměř stejně velká jako Portugalsko a je také největší ze španělských autonomních celků. Je rovněž nejlidnatější, žije zde 6,5 mil. obyvatel. Její hlavní město je Sevilla, živá metropole, středisko průmyslu a dějiště světové výstavy EXPO 92.
  Andalusie ztělesňuje všechno to, co se obecně považuje za "typicky španělské": vášnivé flamengo, toreador tváří v tvář nebezpečnému býkovi, nepřetržitá fiesta pod horkým andaluským sluncem. Nikde po celém Španělsku se neslaví tolik svátků a nekoná tolik pestrých slavností jako právě tady.
  V Andalusii se určitě nebudete nudit. Kromě slunění se na pláži, vodních sportů, posezení v přístavu u kávy či procházce po promenádě máte mnohé možnosti. Můžete se vydat do hor, které mnohdy přímo vybíhají od úzkého pobřežního pásu, a navštívit některé typické horské vesničky, specifické bílými domečky usazenými přímo na skalách. Neopakovatelnou atmosféru nabízejí starobylá města s maurskými pevnostmi, jako je např. Granada se světoznámou Alhambrou. Zajímavou možností je návštěva britského území Gibraltar, či nejjižnějšího cípu poloostrova, kde se setkávají vody Středozemního moře s Atlantským oceánem - Tarifa.
  Jednou z nejnavštěvovanějších částí Andalusie je Costa del Sol – sluneční pobřeží, které vešlo do povědomí mezinárodního turismu ve druhé polovině minulého století. Masový příliv turistů změnil pobřeží z rybářské a zemědělské vesnické komunity na dnešní luxusní resorty.
  Costa del Sol se tak stalo centrem rekreace jak pro milovníky odpočinku na pláži a koupání v moři, tak i pro ty, kteří hledají aktivnější náplň své dovolené. Golf také umožnil rozšířit turistické období na celý rok vzhledem k tomu, že průměrná teplota přes den v zimních měsících je příjemných 19 stupňů.

  Katalánsko
  Katalánsko leží na severovýchodě Španělska. Jedná se o značně specifickou část tohoto evropského státu. Katalánsko je v podstatě stát ve státu s vlastní historií, jazykem, kulturou... A na toto všechno jsou samozřejmě místní obyvatelé právem hrdí. Katalánsko patří mezi nejbohatší části Španělska. Zdejší půda, podnebí a pracovitost Katalánců dávají základ zemědělství - pěstují se tu fíky, olivy, víno, třešně ale i rýže. Hory, moře a místní speciality lákají turisty, kteří jsou dalším významným zdrojem příjmů.
  V srdci Katalánie leží jedno z nejznámějších měst Evropy - Barcelona. Pro mnoho návštěvníků je symbolem tohoto města unikátní Gaudího architektura. Rovněž by jste neměli vynechat starobylé a okouzlující město Girona. V mnoha ohledech by se dala Girona nazvat “malou Barcelonou”. A v neposlední řade objevte východní pobřeží – Costa Brava. Costa Brava byla v minulosti oblíbenou destinací pro umělce, jako byli Salvador Dalí nebo Pablo Picasso. Dnes je tato oblast atraktivní pro své teplé podnebí, které zde převládá i v chladnějších měsících. Můžete se procházet úzkými a malebnými uličkami, kde budete mít možnost obdivovat krásné budovy postavené ve speficickém stylu. Taverny na pobřeží vás budou lákat k návštěvě a ochutnávce některého z tradičních španělských nápojů, jako je např. sangria.
  Ať už Barcelona s majestátním chrámem Sagrada Familia, „zubatá hora“ Montserrat nebo bohatý kulturní život Girony – Costa Brava z Vás učiní milovníky Španělska!

  Mallorca
  Mallorca je s rozlohou 3.640 km2 největší ze Španělských Baleárských ostrovů, ležící v sousedství ostrovů Menorka a Ibiza jihovýchodně od Španělska. Dnes zde žije více než 650.000 obyvatel, z nichž téměř polovina v hlavním městě Palma. Písčité i kamenité pláže, azurové moře, dobré jídlo a pití, řada zábavních podniků, široké možnosti sportovního vyžití - to vše je zárukou krásné dovolené.
  O Mallorce se často říká, že je to spíše světadíl než jenom ostrov. Žádný jiný ostrov nemá tak širokou škálu přírodních krás, od úrodných rovin střední Mallorky k téměř vysokohorským vrcholkům Tramuntany. Turisty přitahuje také mírné klima a nádherné pláže a najdete tu i kulturní bohatství. A pokud nevíte, co s načatým večerem, odpovědí se nabízí hned několik. Španělé jsou lidé veselí, a tak si můžete vybrat z posezení v nejrůznějších hospůdkách, kavárnách či restauracích, z množství diskoték a tanečních podniků, na každém kroku se setkáte i s místním rytmickým folklorem flamengem. Pokud rádi nakupujete, určitě budete mile překvapeni nepřebernou nabídkou dřevěných a keramických suvenýrů, nabízených obchodníky na místních stylových trzích.

  Menorca
  Ten, kdo navštíví ostrov Menorca, si jistě uvědomí jeho odlišnost od ostatních Baleárských ostrovů a překvapí ho rozmanitost krajiny, panensky krásná příroda a autentické prostředí vesniček. Menorca je ostrovem plným barev: bílé domky, zeleň luk a azurově modré nebe a moře vytvářejí barevnou symfonii, na kterou se nezapomíná. Římané pojmenovali tento půvabný ostrov - "Minor" - neboli "menší", aby jej odlišili od sousedního většího ostrova Mallorca. Menorca je nejen druhým největším a geologicky nejstarším Baleárským ostrovem, ale také nejsevernějším a nejvýchodnějším. Slunce tady vychází a zapadá v porovnání s ostatními ostrovy a španělskou pevninou nejdříve. Menorca leží asi 40 kilometrů severovýchodně od sousední Mallorky a je v porovnání se svou větší "sestrou" mezi českými turisty méně známá. Díky vysoké vlhkosti vzduchu je na ostrově velmi bujná vegetace, a proto je Menorca často nazývána "Zeleným ostrovem". Na tomto ostrově byla příkladně zachována rovnováha mezi člověkem a přírodou. V roce 1991 bylo prohlášeno 46% povrchu za chráněné krajinné území. Tento krok zachránil ostrov před spekulacemi o urychleném rozvoji cestovního ruchu. Úsilí domorodců a vlády Baleárského souostroví o ochranu fauny a flóry ostrova přispělo k tomu, že byla Menorca v roce 1993 vyhlášena organizací UNESCO světovou biosférickou rezervací.

  Valencie
  Jemný písek, křišťálově průzračná voda, zdánlivá nekonečnost modravého moře a bezprostřední blízkost horských hřebenů dodávají “španělské bráně do středomoří” - Valencii – unikátní půvab. Valencie je okouzlující staré město a centrum kraje Valencie. Nachází se na pobřeží středozemního moře zhruba 4 hodiny jižně od Barcelony a 3 hodiny východně od Madridu. Původní latinské jméno města bylo Valentia - tedy "síla", nebo "průbojnost". Dnes v tomto významném správním a obchodním centru žije na 800 000 obyvatel a Valencie je tak třetí největší město Španělska.
  Valencie je známa díky proslulému Fallas festivalu, který se koná každý rok v březnu, pro své tradiční jidlo paella, jako místo konání America´s Cup v roce 2007 a pro impozatní architektonický projekt nazvaný Město umění a vědy od architekta Santiaga Calatrava.

  Mar Menor
  Říká se mu velký rybník, malé moře, největší přírodní bazén v Evropě... Mar Menor, v překladu Menší moře, se nachází v autonomní oblasti Murcia na pobřeží Costa Cálida, asi 80 km jižně od Alicante. Tuto lagunu o rozloze 170 km² odděluje od Středozemního moře souvislý pruh země, který je přerušován přírodními kanály, jimiž do Mar Menor proudí slaná voda.
  Nikdo nepochybuje o tom, že už pouhý pobyt u moře je zdraví prospěšný. Pobyt u Mar Menor na sobě poznáte velmi rychle. O léčebných účincích vody a bahna z Mar Menor se vědělo od pradávna a dokonce se tvrdí, že jsou srovnatelné s Mrtvým mořem v Izraeli. Ne nadarmo je Mar Menor nazýván španělským "Mrtvým mořem".
  Písečné pláže, pozvolný vstup do moře, klidná hladina, malá hloubka... to vše zde najdete. V bezprostřední blízkosti však najdete i moře otevřené, to pravé Středozemní, kde si můžete užít vln, kde najdete pláže písečné i oblázkové, zaplněné i liduprázdné. Dvě moře na jednom místě.

  Pořadatel zájezdu

  Pořadatel zájezdu: Quality Tours s.r.o.

  Podobné produkty