Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Cestování pro seniory 55+

Lázně na zkoušku - hotel Thermal

Česká Republika / Karlovy Vary
Popis

Perla brutalismu a nespočet služeb a zážitků na jednom místě

Červený koberec je pokládán pouze jednou ročně, to ale nemění nic na tom, že se v hotelu Thermal budete cítit jako hvězda, kdykoli do něj zavítáte.

Jsou chvíle, které zažijete jen v Karlových Varech
Nezáleží na tom, jaké je zrovna roční období. V Karlových Varech je stále co objevovat. Lázeňské město a jeho okolí nabízí bohaté vyžití pro všechny generace. Pouze jeden pobyt v Thermalu nebude stačit k tomu, abyste poznali všechny jeho krásy. I proto se do hotelu hosté často vracejí. Prohlédněte si město, které je od července 2021 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO spolu s dalšími 10 významnými lázeňskými evropskými městy jako Great Spa of Europe.

Ubytování

Hotel Thermal ****

Doprava

Strava

polopenze

Akce

Termíny jsou nahodilé dle sezóny. Pokud máte zájem o jiný termín, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi sestavíme nabídku dle Vašeho požadavku.

Cena za osobu od
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Cena obsahuje

- 5x nocí v hotelu Thermal 4* (pobyt na více nocí na vyžádání u CK)
- Polopenzi
- Volný vstup do Thermal Wellness (součástí není venkovní termální bazén)
- Vstupní vyšetření lékařem a sestavení léčebného plánu
- Pitná kúra
- Jedna lázeňská procedura denně


Termíny jsou nahodilé dle sezóny. Pokud máte zájem o jiný termín, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi sestavíme nabídku dle Vašeho požadavku. Všechny zájezdy jsou na vyžádání (po objednávce se ověřuje dostupnost kapacit).

Cena neobsahuje

- Dopravu do místa konání
- Parkování u hotelu za poplatek (na zpětné ověření, kapacita míst je omezená, hradí se na místě po příjezdu do hotelu)
- Lázeňský poplatek cca 35,- Kč/os./noc (výše poplatku se může v průběhu sezony změnit), platí se na recepci hotelu
- Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Vstup do venkovního termálního bazénu

Popis destinace

12 nezapomenutelných aktivit v Karlových Varech a okolí

Vybrali jsme pro vás nejzajímavější místa, tipy na výlety a aktivity, které okoření váš pobyt v Karlových Varech. Pokořte s dětmi hrad Loket nebo se projeďte lanovkou na rozhlednu Diana. Nahlédněte do sklářské manufaktury Moser, vyrazte na výstavu do galerie či na koncert Karlovarského symfonického orchestru. Pročistěte si hlavu na kolonádě, na kole nebo na golfovém hřišti. Při plánování programu se obraťte na recepci hotelu. Rádi vám s výběrem pomohou.

Za lázeňskou klasikou
1. Projděte si kolonády a napijte se z pramene
Zastavit se a vychutnat si po doušcích vodu z minerálního pramene je takřka povinností každého lázeňského hosta. Pošlete svým přátelům fotku od bohatě vyřezávané Tržní kolonády nebo ikonické Sadové kolonády. Nezapomeňte zhlédnout Mlýnskou kolonádu dle návrhu architekta J. Zítka. Prohlédněte si budovu Zámecké kolonády nebo nepřehlédnutelnou Vřídelní kolonádu ve funkcionalistickém stylu. V jejím sousedství se nachází nejznámější karlovarský pramen Vřídlo. Prozkoumat můžete i jeho technické zázemí.

2. Nahlédněte do slavné manufaktury Sklárny Moser
Při návštěvě sklárny Moser vám bude tepleji než při stoupání na karlovarské vyhlídky. Během VIP prohlídky nahlédnete pod ruce sklářských mistrů, poznáte sklářskou huť a ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem. Muzeum Moser vám představí více než 160letou historii sklářské manufaktury. Dozvíte se například to, že křišťálu z Karlových Varů se přezdívá „sklo králů“, protože zdobí královské dvory Anglie, Norska nebo Španělska. Vyjímal by se také u vás doma? Rozhodnout se můžete v prodejní galerii Moser.

3. Ochutnejte hořký likér v Návštěvnickém centru Becherovka
Do pozoruhodné historie vzniku bylinného likéru nahlédnete v Návštěvnickém centru Becherovka. Interaktivní výstava vás zavede na stáčecí linku, dá přivonět k bylinám, které tvoří základ tajného receptu, a prozradí, jak se z kapek na žaludeční obtíže stal světově známý likér. Nezapomeňte si dát před exkurzí vydatný oběd v naší restauraci. Na závěr prohlídky vás totiž nemine degustace becherovky. Příznivci nealkoholických nápojů mohou navštívit muzeum slavného karlovarského rodáka Mattoniho v nedaleké obci Kyselka.


Pro rodiny s dětmi
4. Vydejte se na rozhlednu Diana i za cizokrajnými zvířaty
Den s dětmi si zpříjemníte procházkou na rozhlednu Diana. Pokud si k její návštěvě vyberete slunečný den, naskytne se vám panoramatický výhled až do vzdálenosti 70 km. Kromě něho mohou děti obdivovat pávy, kamerunské kozy a poníky v Mini zoo nebo až 20 cm velké motýly v nedalekém Motýlím domě. Budete-li mít štěstí, stanete se svědkem přeměny kukly v motýla. Abyste se na cestě zpět vyhnuli dotazu: „Kdy už tam budeme?“, svezte se do města lanovou dráhou.

5. Dobuďte hrad Loket a zchlaďte se v hradním vězení
Víte, kde podle pověsti leží klíč ke Království českému? Pouze 15 km od Karlových Varů na hradě Loket. Hrad byl považován za bránu do zemí Koruny české, a až ho uvidíte v celé jeho impozantnosti, nepřekvapí vás to. Gotickou stavbu nad řekou Ohří si můžete prohlédnout od vězení až po 26 metrů vysokou románskou věž. V okolí Varů najdete i Chebský hrad, hrad Hauenštejn, Seeberg, Kynžvart, zámek Bečov nad Teplou s relikviářem sv. Maura nebo zříceninu hradu Engelhaus na Andělské hoře, kde se natáčel film Balada pro banditu.

6. Projděte se v oblacích v Lanovém centru Svatý Linhart
I neúnavné děti půjdou večer brzy spát po návštěvě lanového centra. Lezecké okruhy jsou vhodné už pro šestiletá dítka, ty náročnější trasy zabaví i vás. Čtyři lanové okruhy sahají do výšky 16 metrů. Je jen na vás, kterou z aktivit si zvolíte. Bude to skok do prázdna, slaňování nebo pokoření akrobatických překážek? Projít se můžete také po lávce v korunách stromů. Spěchat nemusíte, zpět v Thermalu budete vozem za slabou čtvrthodinku.

Pro fanoušky historie a kultury
7. Zahajte svůj lázeňský pobyt jako před stovkami let
Svůj lázeňský pobyt můžete zahájit stylově výhledem na lázeňské město ze Zámecké věže. V minulosti odsud fanfáry vítaly významné hosty, později odtud byla zahajována lázeňská sezóna. Zámeckou věž dal vystavět Karel IV. společně s gotickým hrádkem, který se nezachoval. K věži se dostanete pěšky centrem města kolem Vřídla a Tržiště. Nahoru lze vystoupat po schodech anebo vyjet výtahem.

8. Po stopách umělecké tvorby v místních galeriích
Návštěva karlovarské Galerie umění představuje příjemnou vycházku za kulturou. Prostřednictvím stálé expozice nahlédnete do vývoje českého umění 20. století. Obdivovat můžete obrazy J. Čapka, E. Filly, surrealistický projev J. Štyrského, Toyen nebo díla současníků J. Róny a P. Nikla. Kratší výstavy mapují současnou českou tvorbu. Lokální výtvarné umění představí Městská galerie Karlovy Vary, mladý design vás nadchne v design galerii SUPERMARKET wc.

9. Zaposlouchejte se do tónů smyčců symfonického orchestru
Kdy jste se naposledy zaposlouchali do symfonie v podání orchestru? Hoďte se do gala a vyrazte se svou polovičkou nebo přáteli do Karlovarského městského divadla na koncert Karlovarského symfonického orchestru. Těleso má v repertoáru jazz i klasiky, jako byli A. Dvořák, P. I. Čajkovskij, W. A. Mozart nebo F. Schubert. Historickou budovu divadla nemůžete minout, nachází se na Divadelním náměstí hned vedle Vřídla.

Pro sportovce a vyznavače adrenalinu
10. Odskočte si na kurt nebo na green
Vylepšete si svůj handicap na některém ze tří golfových hřišť s 18 jamkami. Ta se nacházejí ve Varech nebo jejich blízkém okolí. Málokdo ví, že se historie českého golfu začala psát v lázeňském městě již v roce 1904. Pokud vám neříká nic jméno Tiger Woods ani „green“, můžete protáhnout své tělo na antuce některého z tenisových hřišť. Radost z vyhraného zápasu si vychutnáte na venkovních kurtech nebo v hale. Rádi pro vás zamluvíme tenisový kurt.

11. Vydejte se na kole krajinou po břehu řeky Ohře
Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla. Z toho cyklistického to platí také. Vydejte se po cyklostezce Ohře. Kolem řeky a kaňonem okolo mýty opředených Svatošských skal. Prohlédněte si hrad Loket. Navažte na lesní cestu a nechte se zavést do malebné obce Královské Poříčí a poté až do Sokolova. Tady si můžete dopřát občerstvení a počkat na vlak do Varů. Trasa měří 28 km, terén je rovný a nenáročný, stejně jako zapůjčení kola nebo elektrokola přes našeho partnera.

12. Dočtěte Utrpení mladého Werthera a překonejte strach na zip-line
Na těchto 30 sekund rozhodně nezapomenete. Kromě výhledu do kraje z Goethovy rozhledny na vás čeká adrenalinová výzva. Z Goethovy vyhlídky se můžete dostat do údolí nejenom pěšky, ale i po 320 metrů dlouhé zip-line dráze. Rychlostí téměř 60 km/h projedete lázeňskými lesy až na konečnou. Uvidíte, že strach před krokem do prázdna na startu vystřídá nadšení a sjezd si budete chtít zopakovat.

Cena obsahuje

- 5x nocí v hotelu Thermal 4* (pobyt na více nocí na vyžádání u CK)
- Polopenzi
- Volný vstup do Thermal Wellness (součástí není venkovní termální bazén)
- Vstupní vyšetření lékařem a sestavení léčebného plánu
- Pitná kúra
- Jedna lázeňská procedura denně


Termíny jsou nahodilé dle sezóny. Pokud máte zájem o jiný termín, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi sestavíme nabídku dle Vašeho požadavku. Všechny zájezdy jsou na vyžádání (po objednávce se ověřuje dostupnost kapacit).

Cena neobsahuje

- Dopravu do místa konání
- Parkování u hotelu za poplatek (na zpětné ověření, kapacita míst je omezená, hradí se na místě po příjezdu do hotelu)
- Lázeňský poplatek cca 35,- Kč/os./noc (výše poplatku se může v průběhu sezony změnit), platí se na recepci hotelu
- Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Vstup do venkovního termálního bazénu

Hotel Thermal ****

Poloha

Hotel Thermal se nachází nedaleko lázeňských kolonád a historického centra. Pokochejte se nadčasovou architekturou hotelu. Zpomalte, načerpejte energii. V hotelu se postarají o to, aby váš pobyt byl nezapomenutelný stejně jako výhled z vašeho pokoje.

Vybavení hotelu

Hotel Thermal nabízí desítky služeb pod jednou střechou. V unikátním brutalistním komplexu najdete wellness centrum, lázně, restaurace, bary, bazén i konferenční prostory. Hotel má kapacitu více než 500 lůžek. Každoročně hostí hvězdy stříbrného plátna a projekce Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. I když k nám zavítáte jen jednou, pamatovat si to budete už napořád.

I na cestách si budete připadat jako doma. Díky doplňkovým službám vyřešíte každý detail svého pobytu pohodlně z hotelu. Můžete se dát ostříhat, zajít si na masáž nebo na kosmetické ošetření. Postaráme se o to, abyste měli na každý den čistou a vyžehlenou košili. Večer si můžete užít u rulety nebo v karaoke baru.

Na hotelu Vám pomohou s plánováním výletů do okolí a sjednají zapůjčení kola, elektrokola nebo auta.

Vybavení pokoje

Dvojlůžkový pokoj standard - jednolůžko, dvojlůžko, možnost přistýlky, do 3 let zdarma
klimatizace, fr. okna či balkon, výhled na město, vana či sprcha, ručníky, fén ad. Chladnička, coffee set, trezor, TV, pracovní stůl, vysokorychlostní wi-fi, dog/pet friendly, 100% nekuřácké, bezbariérový přístup.

Stravování

Polopenze.

Hotelová restaurace
Dali byste si raději něco z mezinárodní, nebo české kuchyně? Nemusíte se rozhodnout hned. Hotelové bufetové menu nabízí každý den obojí. Ráno vás mile překvapí bohatý výběr při snídani. K večeři si pochutnáte na poctivém řízku anebo italských těstovinách se svěžím salátem.

Dostali jste chuť na něco jiného? Hoteloví nejlepší kuchaři pro vás připraví speciality z à la carte. Restauraci najdete v −1. patře vedle přilehlé letní terasy. Otevřena je pro všechny milovníky dobrého jídla, nejen pro ubytované.

Otevírací doba:
snídaně 7:00–10:00
obědy 12:00–15:00
večeře 18:00–21:00

Venkovní terasa
Odolat osvěžení na venkovní terase s výhledem na meandr říčky Teplá, náplavku hotelu Thermal a Dvořákovy sady nelze snadno, když kolem voní maso nebo zelenina z rozpáleného grilu. Objednejte si dobře vychlazený Pilsner Urquell, limonádu, kávu či sklenku výborného moravského vína. Nezapomeňte nápoj doprovodit dortem nebo zákuskem od hotelových cukrářů.

Večer v sezóně venkovní terasa ožívá hudbou a vy si můžete ověřit, zdali jste nezapomněli taneční kroky k vaší oblíbené skladbě.

Otevírací doba:
v sezóně denně během snídaní a od 12:00 do večera. Záleží jen na počasí.

Lobby bar Film Café
Je čas na odpolední šálek kávy? Rychlou schůzku s kolegy nebo jen krátký oddech po cestě do Karlových Varů? Stylový Lobby bar s interiérem odkazujícím na hvězdy filmového plátna najdete u recepce. Těžko říct, zdali vás okouzlí více výhled na město, ochotná obsluha či bohatá nabídka občerstvení.

Zakousněte se do burgeru nebo křupavé obložené bagetky, pochutnejte si na zákuscích od hotelových cukrářů anebo si objednejte něco ostřejšího. Vyzkoušeli jste již tradiční karlovarský „třináctý pramen“?

Otevírací doba:
Denně od 11:00 do 23:00

Poznámka: Konzumace na venkovní terase, v lobby baru a příprava specialit z à la carte není zahrnuta v ceně.