Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Cestování pro seniory 55+

2 noci v Praze za hubičku

Česká Republika / Praha

Ubytování

Hotel Astra ***

Doprava

Vlastní

Strava

snídaně

Akce

Termíny jsou nahodilé dle sezóny. Pokud máte zájem o jiný termín, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi sestavíme nabídku dle Vašeho požadavku.

Cena za osobu od
850 Kč
(3 dny, Vlastní doprava, snídaně)
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Vlastní 04.12. - 06.12.2020 2 snídaně 850 Kč od 0 Kč
Vlastní 11.12. - 13.12.2020 2 snídaně 850 Kč od 0 Kč
Cena obsahuje

- 2x ubytování v hotelu Astra
- 2x snídani formou bufetu
- 1x lahev vína na pokoj při příjezdu
- parkování zdarma
- děti do 6 let zdarma


Termíny jsou nahodilé dle sezóny. Pokud máte zájem o jiný termín, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi sestavíme nabídku dle Vašeho požadavku. Všechny zájezdy jsou na vyžádání (po objednávce se ověřuje dostupnost kapacit).

Cena neobsahuje

- dopravu do místa konání (lze využít bezplatného parkoviště u hotelu)
- městský poplatek 21 Kč/osoba/noc (Upozorňujeme, že výše poplatku se může i během sezony změnit. Aktuální informace získáte vždy po příjezdu do hotelu.)

Popis destinace

Hledáte příjemné ubytování v klidné části Prahy, ovšem přitom pouhých pět minut od stanice metra? V hotelu Astra naleznete dokonalé místo s pohodlnými postelemi k odpočinku a načerpání sil. V letních měsících poslouží klidnému posezení s přáteli letní terasa.

Kromě ubytování v jednom ze šedesáti útulných a dobře vybavených pokojů nabízí hotel mnohem víc – milý a profesionální personál, lokaci v klidné části Prahy se skvělou dopravní dostupností a veškeré vybavení, které k načerpání sil budete potřebovat.

Hotel se nachází nedaleko Škoda ICERINK a Badminton arény Skalka.


Až se dobře vyspíte v tichém hotelu, vydejte se za poznáváním města – buď pomocí metra nebo tramvají se vypravte do centra poznat nejznámější památky Prahy, nebo objevujte neméně kouzelná přírodní zákoutí nedaleko hlavního města – Hostivařský park, Průhonice nebo Krčský lesík.

HISTORICKÁ MÍSTA

Srdcem stověžatého města je Staroměstské náměstí s radnicí a orlojem (1). Naplánujte si její návštěvu na celou hodinu, kdy orloj odbíjí a můžete tak pozorovat procesí apoštolů v jeho oknech. Na náměstí se koná řada trhů, obzvlášť kouzelné jsou v období Velikonoc a vánoční trhy jsou jedny z nekrásnějších na světě.

Ze Staroměstkého náměstí se vydejte po královské cestě přes Karlův most (2), který byl dokončen roku 1402. Dostanete se tak ze Starého města na Malou stranu a na vaši cestu přes Vltavu přiom bude shlížet 30 převážně barokních soch a sousoší. Nezapomeňte si dotekem sochy sv. Jana Nepomuckého přivolat štěstí.

Po Královské cestě pokračujte až na Pražský hrad (3), který byl založen kolem roku 800 knížetem Bořivojem. Je největším hradním komplexem na světě a pokochat se zde můžete pohledem na celé hlavní město. Samotný hrad tvoří soubor paláců a cíkrevních staveb rozmanitých stylů. Projděte si hradní nádvoří, zahrady i katedrálu svatého Víta.

Při výhledu z Pražského hradu na kvetoucí historické zahrady se můžete rozhodnout, do které se vydat, a cestou dolů se zastavte v jednom z nejmalebnějším zákoutí poblíž Hradu – Zlaté uličce (4), která se svými malými barevnými domky vypadá jako z pohádky.

K návštěvě láká mladší sestra pařížské Eiffelovy věže, Petřínská rozhledna (5), která je s výškou přes 65 metrů jednou z dominant města. Naleznete ji na temeni kopce Petřína, oblíbeného místa nejen zamilovaných, na jehož vrcholek se můžete nechat vyvézt lanovkou. Přivoňte ke květinám v růžovém sadu, projděte si Křížovou cestu nebo navštivte hvězdárnu.

Magickým místem Prahy je Vyšehrad (6), kde si užijte jak zeleně a soch v parku, tak pořádné dávky historie. Toto pradávné hradiště a pevnost se nachází na skále nad pravým břehem Vltavy. Prohlédněte si i nejstarší pražskou rotundu sv. Martina, letní divadelní scénu a užijte si báječný výhled na řeku.

OBLÍBENÁ MÍSTA

Při toulkách nesmíte vynechat park na Kampě, kde vás zaujme Lennonova zeď (7) u Maltézské zahrady na Malé Straně. Pomalovaná a popsaná zeď odkazuje na zpěváka Johna Lennona a od 70. let se zde objevují nápisy a malby symbolizující jeho hrob. Je také místem, kde lidé vyjadřovali názory a protesty proti komunistickému režimu.

Kampa (8) nabízí mnohem více zajímavých míst, ať už je to muzeum v Sovových mlýnech, historické zahrady nebo vodní kanál Čertovku. Tomuto místu se předzívá Pražské Benátky a prozkoumat je zblízka můžete i při lodní vyjížďce.

Malá strana skrývá spoustu pokladů. Jedním z nich je Vrtbovská zahrada (9), barokní terasovitá zahrada italského typu, do níž se dostanete přes Vrtbovský palác z Karmelitské ulice. Spolu s dalšími barokními zahradami – Vratislavskou, Schönbornskou a Lobkowickou – leží na svahu Petřína, je považována za jednu z nejkrásnějších barokních zahrad a nabízí dokonalé útočiště před ruchem velkoměsta.

I Praha má své ostrovy. Na Slovanském ostrově (10) vám zaujme honosná novorenesanční budova – palác Žofín, místo kulturních akcí. Mostem Legií se zase dostanete na Střelecký ostrov (11) se sportovišti, restaurací s krásným výhledem a parkem jako stvořeným pro procházky nebo festivaly.

Nejlépe dopoledne nebo v podvečer se vydejte na Náplavku (12), oblíbené vydlážděné nábřeží podél řeky Vltavy. Konají se zde farmářské trhy - můžete ochutnat místní dobroty, čerstvou praženu kávu či jen tak pozorovat barevné hemžení a také lodě a labutě na Vltavě.

Jeden z nejkrásnějších výhledů na Pražský hrad a centrum se naskýtá z Riegrových sadů (13) na Vinohradech. Městský park s travnatými plochami, sportovišti, restauracemi i kavárnami se hodí na piknik i příjemnou procházku ve stínu stromů. Jako na dlani budete mít hlavní město z Letenských sadů (14), rozsáhlého parku na levém břehu Vltavy s výhledem na řadu památek a významných míst. Prohlédněte si i Hanavský pavilon, metronom, Letenský zámeček, Letenský kolotoč a projděte se platanovou alejí.

Stýská se vám po vůni lesa? Michelský (Kunratický) les (15) je vhodný pro relaxaci díky svým příjemným lesním cestám. Vydat se můžete stezkou údolím Kunratického potoka, navštívit zoo koutek nebo místní lesní restauraci. A když budete tiší, možná se vám poštěstí zahlédnout i muflony.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Skvostem třpytícím se u řeky je budova Národního divadla (16). Novorenesanční divadlo je jednou z nejvýznamnějších staveb v celé zemi, její základní kámen byl položen 16. května 1868, a po požáru v roce 1881 se celý národ složil, aby byl kulturní svatostánek znovu otevřen.

Na pravém břehu Vltavy naleznete i Tančící dům (17) (také nazývaný Ginger a Fred). Dokončený byl v roce 1996 a pojmenován je podle dvou nárožních věží, inspirovaných slavným tanečním párem – Fredem Astairem a Ginger Rogersovovou.

Obdivujete baroko? Kostel Nejsvětějšího Salvátora (18) je považován za jednu z nejcennějších barokních památek v hlavním městě. Objevíte jej na Křižovnickém máměstí na Starém městě před Karlovým mostem. Okouzlí vás i honosný Chrám sv. Mikuláše (19) na Malostranském náměstí, který je díky svému náročnému zpracování považován za umělecky nejvýznamnější barokní stavbu Prahy. Vnitřek představuje nejhonosnější barokní interiér – stěny jsou pokryty umělým mramorem, stropy freskami od významných malířů. A na barokní varhany tu hrál sám Mozart v roce 1787.

Do zlatých časů secese vás s noblesou přenese Obecní dům (20). Stojí v srdci Prahy na náměstí Republiky, v sousedství Prašné brány, a slouží především reprezentačním účelům. Do noblesy a atmosféry dob dávno minulých se ponoříte i ve zdejší Francouzské restauraci. Jedním ze symbolů Prahy je pozdně gotická Prašná brána (21), přimknutá k Obecnímu domu. Právě zde začíná první část historické Královské cesty na Pražský hrad.

Národní muzeum (22) uzavírá horní část Václavského náměstí a je monumentální novorenesanční historickou památkou z roku 1891. Další překrásnou novorenesanční budou je Rudolfinum (23) na náměstí Jana Palacha na Starém Městě v Praze. V jeho Dvořákově síni se pořádají významné koncerty, např. v rámci Pražského jara.

Láká vás literatura a tajemno? Dlouhodobá expozice v Muzeu Franze Kafky (24) nabízí pohled do světa slavného pražského rodáka a jedné z nejvýznamnějších postav světové literatury. Pokochat se zde můžete prvními vydáními jeho děl, deníky, fotografiemi i audiovizuálními programy.

Cena obsahuje

- 2x ubytování v hotelu Astra
- 2x snídani formou bufetu
- 1x lahev vína na pokoj při příjezdu
- parkování zdarma
- děti do 6 let zdarma


Termíny jsou nahodilé dle sezóny. Pokud máte zájem o jiný termín, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi sestavíme nabídku dle Vašeho požadavku. Všechny zájezdy jsou na vyžádání (po objednávce se ověřuje dostupnost kapacit).

Cena neobsahuje

- dopravu do místa konání (lze využít bezplatného parkoviště u hotelu)
- městský poplatek 21 Kč/osoba/noc (Upozorňujeme, že výše poplatku se může i během sezony změnit. Aktuální informace získáte vždy po příjezdu do hotelu.)

Hotel Astra ***

Poloha

V klidné části Prahy 10 na Vás čeká Hotel ASTRA, 300 metrů od stanice metra „A” Skalka (12 minut od centra města).

Vybavení hotelu

Parkování je zabezpečeno zdarma před hotelem. Restaurace a snack bar poskytují kvalitní gastronomické služby. Pro školení, semináře, rauty a firemní akce je pro Vás připraven konferenční sál.

Vybavení pokoje

Hotel nabízí ubytování v jedno, dvou, třílůžkových a rodinných pokojích a apartmánech. Pokoje jsou vybaveny vlastním WC, koupelnou se sprchou nebo vanou, vysoušečem vlasů, SAT TV a telefonem. Bezdrátový internet (za poplatek)

Stravování

Snídaně formou bufetu.