2016 podzim: Španělsko / MAR MENOR - zájezd pro seniory (9-12 nocí, let Praha-Murcía/Murcía-Praha, polopenze s nápoji, výlet + 2x procházka s delegátem)

2016 podzim: Španělsko / MAR MENOR - zájezd pro seniory (9-12 nocí, let Praha-Murcía/Murcía-Praha, polopenze s nápoji, výlet + 2x procházka s delegátem)

Hotel kategorie 4* (Las Gaviotas, Los Delfines) , Mar Menor
2016 podzim: Španělsko / MAR MENOR - zájezd pro seniory (9-12 nocí, let Praha-Murcía/Murcía-Praha, polopenze s nápoji, výlet + 2x procházka s delegátem) - Mar Menor (zdroj: flickr.com, autor: titoalfredo) Vydejte se poznat španělské „Mrtvé moře" do provincie Murcia, ve které leží jedna z největších pobřežních lagun Mar Menor (Malé moře). Klidná, teplá (teplota vody je cca o 5 °C vyšší než teplota Středozemního moře) a velmi slaná laguna Mar Menor je od Středozemního moře oddělena úzkým pruhem pevniny, který se nazývá „La Manga“. Na tomto unikátním místě ve Španělsku je tedy možné se vykoupat v příjemně teplé vodě a poté si svlažit tělo ve Středozemním moři. Vzhledem k mělkosti moře je zde poměrně stálá teplota, která umožňuje koupání i v nejchladnějších měsících roku a navíc je toto moře vhodné i pro neplavce, jelikož voda díky slanosti skvěle nadnáší. Příznivé klima působí na dýchací cesty a napomáhá léčit kožní onemocnění, bolavé klouby, revma, atd. Klimatické podmínky, slanost moře a léčivé bahno jsou nejčastějšími důvody, proč je tato oblast velmi oblíbenou a vyhledávanou destinací zvláště pro seniory! Pojeďte s námi na nový dotovaný zájezd v rámci programu Španělsko pro seniory 55+.

Orientační nabídka výletů: Bahenní lázně v San Pedro del Pinatar (polodenní výlet), Alicante - Elche (celodenní výlet), La Unión, důl Agrupa Vicenta a vinařské sklepy Bodegas Serrano (polodenní výlet), Likor 43 a kozí ekofarma (výlet), pěší turistika - Monte de las Cenizas (polodenní výlet), Cartagena - Římské divadlo (polodenní výlet), Cesta kolem pěti ostrovů Mar Menor (polodenní výlet), Murcia - Svatyně Fuensanta (polodenní výlet), Za vínem do města Jumilla + návštěva a degustace ve vinných sklípcích (polodenní výlet).

MAR MENOR PRO SENIORY - podzim 2016


 • CENA ZA OSOBU / POBYT OBSAHUJE:
 • zpáteční letenka přímo do destinace: Praha - Murcia - Praha včetně všech tax a poplatků+ výjimkou jsou následující dva lety, které mají jiné směrování:
 •   •• návratový let 20.10.2016 a 23.10.2016 je Valencie - Praha (místo Murcia - Praha)
 •   •• transfer v destinaci (na letiště) u těchto letů trvá cca 3-4 hodiny
 • příletový a odletový transfer v destinaci (letiště – hotel – letiště), transfer do hotelu trvá ca 30 minut
 • 9, 10, 11 nebo 12 nocí ve 4* hotelu s PLNOU PENZÍ formou švédských stolů
 • • voda 0,35l a víno 0,2l na osobu k obědu a k večeři
 • 1x polodenní VÝLET autobusem
 • 1x pěší výlet s průvodcem k léčivému bahnu na tzv. "Jelení ostrov" (s sebou doporučujeme boty do vody a nádobu na léčivé bahno)
 • 1x pěší výlet s průvodcem na typické trhy v Cabo de Palos konané vždy v neděli dopoledne
 • • služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
 •  
 • HOTEL - pro všechny odjezdy v roce 2016 jsou v rámci programu pro seniory potvrzeny hotely LAS GAVIOTAS **** a LOS DELFINES ****, změna hotelu vyhrazena. Hotelový komplex Las Gaviotas 4* / Los Delfines 4* poskytuje klientům plážový servis - slunečníky a plážová křesílka k zapůjčení zdarma (oproti vratné kauci)
 • Organizátor: Quality Tours

 • Cena zájezdu neobsahuje:
 • • Fakultativní výlety a služby
 • • Cestovní pojištění

Možnost využít zvýhodněných cen pro seniory na jízdu ČD "Vlakem na letiště":


 • • Poukázky na přepravu platné pro účastníky pobytů Cestování pro seniory (včetně doprovázející osoby bez omezení věku)
 • • V ceně poukázky je zahrnuta i doprava z Hlavního nádraží na letiště Ruzyně a zpět. Ze stanice Hlavní nádraží vás přímo na letiště Ruzyně dopraví autobus Airport Express přibližně za 30 minut. Jízdní řád autobusu Airport Express k nahlédnutí zde
 • Region Čechy - 230,- Kč (cena za zpáteční jízdné platná pro cestu na letiště Praha a zpět ze kterékoliv stanice ČD v těchto krajích: Ústecký, Liberecký, Karlovarský, Plzeňský, Středočeský, Jihočeský, Pardubický, Královehradecký, Vysočina).
 • Region Morava 1 - 390,- Kč (cena za zpáteční jízdné platná pro cestu na letiště Praha a zpět ze kterékoliv stanice ČD v těchto krajích: kraj Jihomoravský).
 • Region Morava 2 - 500,- Kč (cena za zpáteční jízdné platná pro cestu na letiště Praha a zpět ze kterékoliv stanice ČD v těchto krajích: kraj Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský).

Vyberte termín pobytu od - do:

Zakladní popis

Hotel LAS GAVIOTAS 4*
Tento velmi hezký, nově zrekonstruovaný hotel se nachází přímo v oblasti La Mangy a nabízí svým klientům zejména nádherný výhled na moře. Vzdálenost hotelu od pláží od obou moří je 150 - 200 metrů. V okolí hotelu se nachází velké množství restaurací a barů. Centrum městečka La Manga je vzdáleno pouhý kilometr od hotelu. Hotel je svou polohou ideálním výchozím bodem pro výlety do nedaleké historické Cartageny. Hotel je díky své poloze ideálním místem k odpočinku, ozdravným pobytům a objevování nevšedních zajímavostí, kterými se tato oblast pyšní!
Vybavení hotelu: recepce 24h denně, restaurace, bar, sluneční terasa, konferenční sál, výtah, trezor, úschovna zavazadel, venkovní bazén.
Vybavení pokoje: pokoje s vlastním sociálním zařízením a balkonem, vysoušeč vlasů, satelitní TV, minilednička, klimatizace. Všechny pokoje disponují VÝHLEDEM NA MOŘE!

Hotel LOS DELFINES 4*
je vybudován na ideálním místě, ze kterého je velmi dobrý přístup k plážím obou moří (cca 150 - 200 m od každého). Hotel nedisponuje plážovým servisem, k zapůjčení jsou ale slunečníky za poplatek. V okolí se nachází velké množství nákupních možností, restaurací a barů. Pár zastávek od hotelu se nachází tzv. Jelení ostrov s ložiskem léčivého bahna. Jedno z nejstarších španělských měst – Cartagena, je od hotelu vzdáleno 25 km. Hotel je díky své poloze ideálním místem k ozdravným pobytům a odpočinku. Autobusová zastávka je přímo u hotelu. Los Delfines 4* se nachází hned vedle Las Gaviotas 4* a oba hotely patří pod jeden hotelový řetězec Hotelania.
Vybavení hotelu: recepce 24 hodin denně, výtah, restaurace, bar, bar u bazénu, venkovní bazén, sluneční terasa, lehátka u bazénu, úschovna zavazadel, stolní tenis, fitness, herna, TV místnost, wi-fi připojení (za poplatek). Herna, šipky, stolní tenis, sauna (za poplatek), vířivka (za poplatek).
Vybavení pokoje: pokoje s vlastním sociálním zařízením a balkonem, telefonem, satelitní TV a minilednicí.

Hotel ENTREMARES 4*
Hotel se nachází na 1 km La Mangy, přímo na pláži Středozemního moře a cca 300 m od Mar Menor. V okolí se nacházejí obchůdky, bary a restaurace. Autobusová zastávka kousek od hotelu. Do Cabo de Palos se dostanete za méně než 10 minut pěšky. Entremares je vzdálený 25 km od Cartageny. Hotel nabízí nádherné SPA, venkovní a vnitřní bazén. Hotel nedisponuje plážovým servisem, ale má prostor s lehátky a slunečníky u bazénu, což je hned vedle pláže Středozemního moře.
Vybavení hotelu: Hotel nabízí lázně (masáže, parní lázně, bazény s vodními tryskami, relaxační prostor, saunu a léčebné a kosmetické procedury) za poplatek, vnitřní bazén – vstup pro hotelové hosty zdarma, bezplatnou Wi-Fi zónu, venkovní bazény pro dospělé i děti a nádherný výhled na Středozemní moře, restaurace, bar.
Vybavení pokoje:Hotel má 369 komfortně zařízených pokojů s balkonem. Pokoje jsou klimatizované, mají vlastní sociální zařízení a jsou vybaveny televizí, telefonem, minibarem, vysoušečem vlasů. K dispozici je také trezor.

Hotel MANGALAN 4*
hotel se nachází v centru exkluzivního letoviska La Manga, jen kousek od rozsáhlé písčité pláže, na půli cesty mezi oběma moři, od kterých je vzdálen přibližně 50 - 100 metrů.
Vybavení hotelu: nonstop recepce, výtah, úschovna zavazadel, restaurace, bar, Wi-Fi zóna zdarma, internetový koutek (za poplatek), bazén, lehátka a slunečníky, půjčovna kol, fitness, kadeřnický salon. Hotel nabízí také krásné a velmi dobře vybavené SPA centrum.
Vybavení pokoje: koupelna/WC, vysoušeč vlasů, satelitní TV, telefon, klimatizace, minibar, trezor, Wi-Fi zdarma, balkon nebo terasa. Děti sdílejí přistýlku nebo lůžka s dospělými.Vybavení pokoje

Možnosti pokoje

Hotelové služby

Restaurace

Nejžádanější vybavení

Wellness & sport


Španělsko

Andalusie
Andalusie leží na samotném jihu Pyrenejského poloostrova. Sahá od provincie Almería až po hranice s Portugalskem v západní části. Při rozloze 87 620 km2 je téměř stejně velká jako Portugalsko a je také největší ze španělských autonomních celků. Je rovněž nejlidnatější, žije zde 6,5 mil. obyvatel. Její hlavní město je Sevilla, živá metropole, středisko průmyslu a dějiště světové výstavy EXPO 92.
Andalusie ztělesňuje všechno to, co se obecně považuje za "typicky španělské": vášnivé flamengo, toreador tváří v tvář nebezpečnému býkovi, nepřetržitá fiesta pod horkým andaluským sluncem. Nikde po celém Španělsku se neslaví tolik svátků a nekoná tolik pestrých slavností jako právě tady.
V Andalusii se určitě nebudete nudit. Kromě slunění se na pláži, vodních sportů, posezení v přístavu u kávy či procházce po promenádě máte mnohé možnosti. Můžete se vydat do hor, které mnohdy přímo vybíhají od úzkého pobřežního pásu, a navštívit některé typické horské vesničky, specifické bílými domečky usazenými přímo na skalách. Neopakovatelnou atmosféru nabízejí starobylá města s maurskými pevnostmi, jako je např. Granada se světoznámou Alhambrou. Zajímavou možností je návštěva britského území Gibraltar, či nejjižnějšího cípu poloostrova, kde se setkávají vody Středozemního moře s Atlantským oceánem - Tarifa.
Jednou z nejnavštěvovanějších částí Andalusie je Costa del Sol – sluneční pobřeží, které vešlo do povědomí mezinárodního turismu ve druhé polovině minulého století. Masový příliv turistů změnil pobřeží z rybářské a zemědělské vesnické komunity na dnešní luxusní resorty.
Costa del Sol se tak stalo centrem rekreace jak pro milovníky odpočinku na pláži a koupání v moři, tak i pro ty, kteří hledají aktivnější náplň své dovolené. Golf také umožnil rozšířit turistické období na celý rok vzhledem k tomu, že průměrná teplota přes den v zimních měsících je příjemných 19 stupňů.

Katalánsko
Katalánsko leží na severovýchodě Španělska. Jedná se o značně specifickou část tohoto evropského státu. Katalánsko je v podstatě stát ve státu s vlastní historií, jazykem, kulturou... A na toto všechno jsou samozřejmě místní obyvatelé právem hrdí. Katalánsko patří mezi nejbohatší části Španělska. Zdejší půda, podnebí a pracovitost Katalánců dávají základ zemědělství - pěstují se tu fíky, olivy, víno, třešně ale i rýže. Hory, moře a místní speciality lákají turisty, kteří jsou dalším významným zdrojem příjmů.
V srdci Katalánie leží jedno z nejznámějších měst Evropy - Barcelona. Pro mnoho návštěvníků je symbolem tohoto města unikátní Gaudího architektura. Rovněž by jste neměli vynechat starobylé a okouzlující město Girona. V mnoha ohledech by se dala Girona nazvat “malou Barcelonou”. A v neposlední řade objevte východní pobřeží – Costa Brava. Costa Brava byla v minulosti oblíbenou destinací pro umělce, jako byli Salvador Dalí nebo Pablo Picasso. Dnes je tato oblast atraktivní pro své teplé podnebí, které zde převládá i v chladnějších měsících. Můžete se procházet úzkými a malebnými uličkami, kde budete mít možnost obdivovat krásné budovy postavené ve speficickém stylu. Taverny na pobřeží vás budou lákat k návštěvě a ochutnávce některého z tradičních španělských nápojů, jako je např. sangria.
Ať už Barcelona s majestátním chrámem Sagrada Familia, „zubatá hora“ Montserrat nebo bohatý kulturní život Girony – Costa Brava z Vás učiní milovníky Španělska!

Mallorca
Mallorca je s rozlohou 3.640 km2 největší ze Španělských Baleárských ostrovů, ležící v sousedství ostrovů Menorka a Ibiza jihovýchodně od Španělska. Dnes zde žije více než 650.000 obyvatel, z nichž téměř polovina v hlavním městě Palma. Písčité i kamenité pláže, azurové moře, dobré jídlo a pití, řada zábavních podniků, široké možnosti sportovního vyžití - to vše je zárukou krásné dovolené.
O Mallorce se často říká, že je to spíše světadíl než jenom ostrov. Žádný jiný ostrov nemá tak širokou škálu přírodních krás, od úrodných rovin střední Mallorky k téměř vysokohorským vrcholkům Tramuntany. Turisty přitahuje také mírné klima a nádherné pláže a najdete tu i kulturní bohatství. A pokud nevíte, co s načatým večerem, odpovědí se nabízí hned několik. Španělé jsou lidé veselí, a tak si můžete vybrat z posezení v nejrůznějších hospůdkách, kavárnách či restauracích, z množství diskoték a tanečních podniků, na každém kroku se setkáte i s místním rytmickým folklorem flamengem. Pokud rádi nakupujete, určitě budete mile překvapeni nepřebernou nabídkou dřevěných a keramických suvenýrů, nabízených obchodníky na místních stylových trzích.

Menorca
Ten, kdo navštíví ostrov Menorca, si jistě uvědomí jeho odlišnost od ostatních Baleárských ostrovů a překvapí ho rozmanitost krajiny, panensky krásná příroda a autentické prostředí vesniček. Menorca je ostrovem plným barev: bílé domky, zeleň luk a azurově modré nebe a moře vytvářejí barevnou symfonii, na kterou se nezapomíná. Římané pojmenovali tento půvabný ostrov - "Minor" - neboli "menší", aby jej odlišili od sousedního většího ostrova Mallorca. Menorca je nejen druhým největším a geologicky nejstarším Baleárským ostrovem, ale také nejsevernějším a nejvýchodnějším. Slunce tady vychází a zapadá v porovnání s ostatními ostrovy a španělskou pevninou nejdříve. Menorca leží asi 40 kilometrů severovýchodně od sousední Mallorky a je v porovnání se svou větší "sestrou" mezi českými turisty méně známá. Díky vysoké vlhkosti vzduchu je na ostrově velmi bujná vegetace, a proto je Menorca často nazývána "Zeleným ostrovem". Na tomto ostrově byla příkladně zachována rovnováha mezi člověkem a přírodou. V roce 1991 bylo prohlášeno 46% povrchu za chráněné krajinné území. Tento krok zachránil ostrov před spekulacemi o urychleném rozvoji cestovního ruchu. Úsilí domorodců a vlády Baleárského souostroví o ochranu fauny a flóry ostrova přispělo k tomu, že byla Menorca v roce 1993 vyhlášena organizací UNESCO světovou biosférickou rezervací.

Valencie
Jemný písek, křišťálově průzračná voda, zdánlivá nekonečnost modravého moře a bezprostřední blízkost horských hřebenů dodávají “španělské bráně do středomoří” - Valencii – unikátní půvab. Valencie je okouzlující staré město a centrum kraje Valencie. Nachází se na pobřeží středozemního moře zhruba 4 hodiny jižně od Barcelony a 3 hodiny východně od Madridu. Původní latinské jméno města bylo Valentia - tedy "síla", nebo "průbojnost". Dnes v tomto významném správním a obchodním centru žije na 800 000 obyvatel a Valencie je tak třetí největší město Španělska.
Valencie je známa díky proslulému Fallas festivalu, který se koná každý rok v březnu, pro své tradiční jidlo paella, jako místo konání America´s Cup v roce 2007 a pro impozatní architektonický projekt nazvaný Město umění a vědy od architekta Santiaga Calatrava.

Mar Menor
Říká se mu velký rybník, malé moře, největší přírodní bazén v Evropě... Mar Menor, v překladu Menší moře, se nachází v autonomní oblasti Murcia na pobřeží Costa Cálida, asi 80 km jižně od Alicante. Tuto lagunu o rozloze 170 km² odděluje od Středozemního moře souvislý pruh země, který je přerušován přírodními kanály, jimiž do Mar Menor proudí slaná voda.
Nikdo nepochybuje o tom, že už pouhý pobyt u moře je zdraví prospěšný. Pobyt u Mar Menor na sobě poznáte velmi rychle. O léčebných účincích vody a bahna z Mar Menor se vědělo od pradávna a dokonce se tvrdí, že jsou srovnatelné s Mrtvým mořem v Izraeli. Ne nadarmo je Mar Menor nazýván španělským "Mrtvým mořem".
Písečné pláže, pozvolný vstup do moře, klidná hladina, malá hloubka... to vše zde najdete. V bezprostřední blízkosti však najdete i moře otevřené, to pravé Středozemní, kde si můžete užít vln, kde najdete pláže písečné i oblázkové, zaplněné i liduprázdné. Dvě moře na jednom místě.

Pořadatel zájezdu

Pořadatel zájezdu: Quality Tours s.r.o.

Podobné produkty