Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Cestování pro seniory 55+

O nás

Zpět

QUALITY TOURS - Cestovní kancelář

Cestovní kancelář QUALITY TOURS s.r.o. byla založena v České republice v roce 1999. Naše služby jsme dříve zaměřovali na zajišťování služeb pro zahraniční klientelu v ČR a v okolních zemích.

V roce 2010 jsme byli osloveni a posléze vybráni španělskou vládou jako zástupci a organizátoři finančně dotovaných zájezdů pro občany 55+ v rámci programu EUROPE SENIOR TOURISM. Jsme tedy první cestovní kanceláří v ČR, která se od roku 2010 zaměřuje na organizované zájezdy pro naše spoluobčany starší 55ti let a neustále pracujeme na tom, abychom Vám mohli nabídnout zájezdy pro seniory do dalších a dalších destinací. I proto jsme vstoupili do úspěšného celoevropského programu "Senior Voyage", ve kterém se spolu s předními touroperátory ze zemí EU snažíme, abychom pro Vám mohli nabídnout další finančně výhodné zájezdy a zkvalitnili naše služby.

Naším krédem je kvalita a spokojenost zákazníka především.

Katalog pro rok 2020

Připravili jsme katalog plný jak Vámi oblíbených destinací, jako například Mar Menor a Sardinie, tak i novinek, které věříme, že se Vám budou líbit jako nám. S nesmírnou radostí Vás chceme seznámit s tím, co jsme do naší nabídky přidali. V rámci pobytových zájezdů si s námi nově můžete odpočinout na africkém ostrově Djerba nebo velmi oblíbené Turecké riviéře. Z evropských destinací Vám představujeme okouzlující Apulii a Portugalsko velmi zajímavé svou historií, polohou, gastronomií či kulturou. Poznejte s námi národní parky a památky našich sousedů na Slovensku, nebo také v Polsku spolu s Pobaltím. Nádherné zážitky Vám ale zaručujeme i u ostatních poznávacích zájezdů, jako například u Azorských ostrovů. Ti z Vás, kteří touží po něčem víc exotickém, by určitě neměli minout stránky s novinkami: Keňa se Safari nebo Čína a Severní Korea. Věřte, že výběrem těchto zájezdů zažijete něco velmi výjimečného a odlišného. V neposlední řadě oslovujeme i Vás, kteří milují pohyb a relaxaci zároveň. Právě pro Vás jsme připravili zdravotní cvičení ve Španělsku a Itálii. Sami víme, že relaxovat se dá nejen v zahraničí, ale také u nás, v krásné České republice. Vybrat si můžete relaxační pobyt na Vysočině, v Mariánských lázních a dalších jedinečných místech.

Otázky o cestování seniorů

Pozorujete nárůst zájmu seniorů o cestování?

Ano, stále více seniorů cestuje a má chuť poznávat nová místa.

Jaké jsou hlavní výhody cestování s programem pro seniory 55+?

Hlavní výhodou je, že zájezdy jsou přesně koncipovány pro věkovou kategorii 55+. Naše cestovní kancelář pečlivě vybírá každé ubytovací zařízení tak, aby bylo vhodné pro seniory. Proto nabízíme většinou hotely kategorie 4* nebo komfortní 3*, bezbariérové s krátkou vzdáleností k pláži (pokud je delší poskytujeme shuttle bus) a pokud to jde, tak i s krátkou vzdáleností k obchodům, supermarketům a restauracím, aby se měli naši klienti kam večer projít. Velký důraz klademe na služby delegáta, který je k dispozici našim klientům po celou dobu jejich pobytu a většinou je s nimi ubytovaný i na hotelu. Naši klienti si také mohou vybrat z široké škály fakultativních výletů a to vždy s česky mluvícím průvodcem, který klienty vyzvedne na hotelu, je s nimi po celou dobu výletu a zase se s klienty na hotel vrátí. Další nespornou výhodou je to, že se jedná o skupinové zájezdy, kam jezdí stejná věková kategorie, ve které se lidi mohou vzájemně seznamovat a trávit čas se svými vrstevníky.

Které destinace jsou u seniorských cestovatelů dlouhodobě nejoblíbenější?

Každý rok se to mění dle trendů, ale takovou stálicí je španělský Mar Menor. V této destinaci se totiž nachází ložiska léčivého bahna s podobnými účinky jako je bahno Mrtvého moře v Izraeli. Naše cestovní kancelář byla úplně první v ČR, která do této destinace vyslala charterové lety. Věřili jsme Mar Menoru a vyplatilo se.

Kam nejdál se s vaší CK mohou lidé podívat?

V současné době nabízíme i velké množství poznávacích zájezdů a to i vč. exotiky. Takže asi nejdál nyní do Severní Korey. Tato destinace se nově otevírá cestovnímu ruchu a čím dál více láká k návštěvě.

Preferují vaši zákazníci zájezdy all inclusive, nebo je oblíbená jiná varianta?

Asi nejoblíbenější je polopenze, většinou nabízíme vč. vody a vína k večeři.

Jsou ubytovací zařízení v místech dovolené seniorských cestovatelů bez rodin s dětmi?

Stoprocentně to zaručit nikde nelze, ale většinou to tak je. A to nejen z toho důvodu, že v našich skupinách takoví klienti nejsou, ale také vzhledem k tomu, že létáme většinou v mimosezoně, v květnu, červnu a pak v září, říjnu, kdy tolik rodiny s dětmi necestují.

Jakou zábavu, kterou můžete zprostředkovat, senioři na dovolené nejčastěji vyhledávají?

Řekla bych, že asi fakultativní výlety. Senioři mají zájem poznávat nová místa.

Projevil se i u seniorů trend aktivního trávení dovolené?

Ano, projevil. Někteří klienti rádi cvičí, pro ně jsou koncipovány zájezdy vč. programu cvičení, jiní rádi chodí, takže máme i poznávací zájezdy s pěší turistikou.

Čím to je, že zájezdy pro seniory jsou levnější, než pro běžného dospělého?

Jedná se o více faktorů. Hlavně se cestuje v mimosezoně, kdy jsou služby celkově levnější. Některé hotely už sami mají přímo speciální ceny pro klientelu 55+. A někde ještě do teď existují dotace.

Může si u vás koupit dovolenou i „nesenior“? A za jakých podmínek?

Od začátku jsou zájezdy koncipované tak, že každý senior si sebou může vzít jednoho neseniora za stejných podmínek. Toho klienti hodně využívají. Kdyby si chtěly zájezd koupit 2 osoby mladší 55 let a neměly by k sobě seniora, tak by za příplatek určitě mohly, ale většinou se to nestává.

Chystá vaše CK nějaké novinky pro příští rok?

Určitě! :) Každý rok máme připravené novinky pro naše stálé klienty. Aby s námi mohli poznávat další nová místa.

Jistě sledujete ohlasy svých klientů na absolvované dovolené. Vzpomenete si na nějaký, který vás obzvlášť potěšil?

Já mám radost z každéno ohlasu. Strašně mě těší, když vidím, že se našim klientům na dovolené líbí, beru to jako úspěšný výsledek naší práce. Teď mě napadá jedna recenze, kdy nám psali dva maséři. Oba mají hodně nacestováno a to s různými cestovními kancelářemi, nikdy o naší CK neslyšeli a přesto jeli, že to prý zkusí. Vše chválili vč. naší delegátky, ale co bylo zajímavé, že do úvodu napsali veškeré údaje o sobě, už snad chybělo jen číslo bot. Bylo vidět, že se za svoji recenzi skutečně nestydí :)

Napsali o nás

"06.05.2019 - Sezóna cestování pro seniory začíná. Kam se vydat a co si ohlídat?"

"26.04.2019 - Senioři u moře: Hitem je léčivé bahno v Mar Menoru"

Naši delegáti se na Vás už moc těší :)

Jezdí s námi i známé osobnosti

 

Děkujeme Vám za zájem o naše zájezdy. Těšíme se na Vás a jsme rádi za Vaší důvěru.

Za kolektiv CK Quality Tours

Martin Topol - ředitel CK Quality Tours