Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Cestování pro seniory 55+

Poznávací zájezd MADEIRA - květinový ostrov věčného jara

Portugalsko / Madeira

Doprava

Letecky Praha

Strava

snídaně

Akce

NOVINKA

Cena za osobu od
27 990 Kč
(10 dnů, Letecky, snídaně)
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Letecky Praha 05.10. - 14.10.2020 9 snídaně 27 990 Kč
Cena obsahuje

- Letecká přeprava Praha-Madeira-Praha
- Doprava autobusem na výlety
- Průvodce
- 9x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
- 9x snídaně

Cena neobsahuje

- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů
- Fakultativní výlety

Upozornění:
- Pořadí navštívených míst se může měnit.
- Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program.
- Minimální počet pro uskutečnění: 26 osob.

Popis destinace

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinovým ostrovem“, protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantického oceánu Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara“. Je až s podivem, že takto nádherný kus exotické přírody Evropě „na dosah“, není výrazně přelidněn.

Popis zájezdu1. DEN – Odlet z Prahy. Přílet na Madeiru v pozdních hodinách.
2. DEN – Prohlídka hlavního města FUNCHALU. Hlavní třída s katedrálou Sé, kostel sv. Petra, přístav, park Santa Catarina, stará pevnost, zahrada Quinta Vigia, muzeum madeirského vína aj.
3. DEN – Výlet do zeleného srdce ostrova a poté přes planinu Da Serra až na severozápadní konec ostrova. První zastávka je na vyhlídce u hotelu ENCUMEADA s výhledem na rozeklané stěny kaňonu a vesnice SERRA D’ AGUA. Následuje krátká procházka po levadě RABACAS, která je lemována bílými a fialovými kalokvěty. Poté se podíváme na pustější náhorní plošinu PAÚL DA SERRA. Pěší vycházka na vyhlídku BICA DA CANA s úchvatným výhledem na kaňon a vesnici SAO VINCENTE. Druhá delší vycházka na plošině nás zavede ke kaňonu Janela, kde se přes RABACAL projdeme podél levady k vodopádu CASCATA DO RISCO. Den zakončíme v malebném středisku PORTO MONIZ, kde se zájemci mohou vykoupat v romantických přírodních bazéncích s mořskou vodou.
4. DEN – Výlet na střechu ostrova k nejvyšším velikánům. Příjezd na vyhlídku PICO DO AREEIRO do výšky 1 805 m. Pěší procházka na další vyhlídkový bod MIRADOURO NINHO DA MANTA („hnízdo káňat“). Přejezd do RIBEIRO FRIO, kde se nachází pstruží farma a odtud procházka po levadě na vyhlídku BALCOES („Balkóny“), která je považována za jednu z nejhezčích na ostrově. Poté se zastavíme ve vesničce SANTANA s typickými barevnými domky. Zájemci se mohou vykoupat na jediné přírodní písečné pláži ostrova PRAINHA.
5. DEN - Den začneme průjezdem do ještě nedávno těžce dostupného vnitrozemí na vyhlídku EIRA DO SERRADO, ze které je úžasný výhled na divoký kaňon, okolní hory a ves nici Curral das Freiras. Návštěva vesničky CURRAL DAS FREIRAS v centru hor, která dostala svůj název podle jeptišek schovávajících se zde před piráty. Dále navštívíme rybářskou vesničku CAMARA DE LOBOS, která uchvátila i Winstona Churchilla. Vyjedeme na jeden z nejvyšších útesů v Evropě CABO GIRAO. Poté koupání na pěkné písečné pláži CALHETA BEACH. Den zakončíme v mlýnu na cukrovou třtinu s možností ochutnání třtinového rumu.
6. DEN – Jardim Botanico – botanická zahrada se záplavou madeirských i exotických květin uspořádaných do působivých ornamentů. Odpoledne vrchol Monte, ze kterého je nádherný výhled na Funchal i okolí, kostel Panny Marie s hrobkou rakouského císaře Karla I.. Jardim Tropical – rozsáhlá zahrada, kde řada tropických a subtropických rostlin lemuje potůčky, jezírka, exotické pavilony.
7. DEN – Odpočinkový den. Možnost koupání nebo fakultativních lodních výletů, např. na ostrov Porto Santo.
8. DEN – Individuální volno nebo výlet s průvodcem veřejnou dopravou. Pěší túra po levadě LEV. Možnost romantického posezení u občerstvení v kvetoucí zahradě čajovny Hortenzie. Cestu zakončíme ve vesnici Palheiro.
9. DEN – Individuální volno nebo možnost druhého výletu veřejnou dopravou. Začátek pěší trasy vede z městečka Camacha, kde je možné nahlédnout do výrobny proutěného zboží. Da Serra da Faial přes Vale Paraiso („Rajské údolí“) a vavřínový les do Funchalu.
10. DEN – Odlet do Prahy. V případě změny letového řádu může být odlet až 11. den.

Cena obsahuje

- Letecká přeprava Praha-Madeira-Praha
- Doprava autobusem na výlety
- Průvodce
- 9x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
- 9x snídaně

Cena neobsahuje

- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů
- Fakultativní výlety

Upozornění:
- Pořadí navštívených míst se může měnit.
- Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program.
- Minimální počet pro uskutečnění: 26 osob.

Počasí a teploty

MADEIRA - exotický ráj na dosah, květinový ostrov věčného jara

Poloha

9x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)