Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Cestování pro seniory 55+

Prodloužený víkend v Lisabonu pro seniory

Portugalsko / Portugalsko

Ubytování

Hotel Amazonia Lisboa ***

Doprava

Letecky Praha

Strava

snídaně
Cena za osobu od
13 990 Kč
(4 dny, Letecky, snídaně)
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Letecky Praha 29.02. - 03.03.2020 3 snídaně 16 690 Kč
Letecky Praha 07.11. - 10.11.2020 3 snídaně 13 990 Kč
Cena obsahuje

- Zpáteční letenka včetně všech poplatků do Lisabonu
- 3 noci pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu Amazonia Lisboa 3* nebo podobném
- Snídaně
- Transfery
- Delegáta/průvodce po celou dobu pobytu
- Polodenní prohlídku Lisabonu s česky nebo slovensky mluvícím průvodcem v den příletu

Cena neobsahuje

- Vstupné do jednotlivých objektů, oběd
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů. V současné době je stanovena na cca 2 Eur/osoba/noc (splatná na místě v hotovosti v EUR). Upozorňujeme, že výše tax se může změnit. Aktuální informaci dostanete vždy na místě.
- Fakultativní výlety a služby

Zájezd se uskuteční při min. počtu 35 osob.

Popis zájezdu

1.DEN - přílet a polodenní výlet Lisabon
Po příletu do Lisabonu bude v příletové hale čekat místní česky nebo slovensky mluvící průvodce a rovnou z letiště vyrazíme na prohlídku Lisabonské čtvrti Belém, která je nejvíce spojena s obdobím portugalských zámořských objevů. Nachází se zde bohatě zdobené stavby z 16. stol. připomínající dobu, kdy Portugalsko dobývalo svět. Prohlídku začneme kávou a dortíkem, protože každý návštěvník Belému by měl ochutnat typické smetanové dortíky v místní pekárně, kde se tradičně pečou již od roku 1837 a originální recept je dodnes zahalen tajemstvím. Poté bude následovat prohlídka kostela Sv. Jeronýma , který je fascinující ukázkou manuelské architektury, tak typické pro tuto slavnou portugalskou éru. Dále se přesuneme k Belémské věži , která je bránou do Lisabonu a symbolem města. Nejvýznamější osobnosti tohoto období v čele s Jindřichem Mořeplavcem připomíná Památník objevů, který bude naší další zastávkou. Poté se pojedeme ubytovat na hotel. Nocleh v hotelu 3* v Lisabonu.


2.DEN - fakultativní výlet SINTRA/CABO DA ROCA (není zahrnut v ceně). Po snídani odjezd do Sintry - pohádkové město, které se nachází jen par kilometrů od Lisabonu, uprostřed věčně zelených lesů přírodního parku Serra de Sintra a Cascais. Toto kouzelné místo bylo letním útočištěm portugalských králů a šlechticů. Nachází se zde hned dva královské paláce a nespočet dalších honosných šlechtických domů a pompézních sídel umělců, cestovatelů či obchodníků, kteří se zde na kratší či delší dobu usazovali. Město je pro svůj historický význam zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Na oběd se přesuneme do blízké vesničky, kde budete mít možnost ochutnat místní specialitu – sele v pepřové omáčce (16Eur/os). Odpoledne se vydáme na cestu na konec světa, na mys Cabo da Roca, který je nejzápadnějším pevninským výběžkem kontinentální Evropy. Pohled na širý oceán z140m vysoké skály je přímo magický. Podél pobřeží budeme pokračovat zpět do Lisabonu s případnou zastávkou v Cascais, které je letním letoviskem a cílem milovníků golfu.

3.DEN - fakultativní výlet FÁTIMA/BATALHA/NAZARÉ/OBIDOS
V ranních hodinách se vydáme na výlet do Fátimy, která je jedním z nejvyhledávanějších poutních míst na světě, protože se zde na začátku 20.stol zjevila panna Marie třem malým pasáčkům. Dále budeme pokračovat do města Batalha, jehož dominantou je klášter Panny Marie Vítězné, který je jednou znejvelkolepějších gotických staveb země. Nachází se zde mauzoleum, kde má hrobku průkopník portugalských zámořských objevů Jindřich Mořeplavec. Oběd je možné zajistit v typické rybářské vesničce Nazaré, která je dnes pro své nádherné pláže vyhledávaným letoviskem. Ve 12.stol. se tu stal zázrak, který dodnes připomíná kaple na útesu, který se ční více než 100m nad mořem nad městem. Na závěr dne zavítáme do malebného středověkého městečka Obidos, které je považováno za jedno znejromantičtějších míst v Portugalsku. Vyrábí se zde oblíbený višňový likér, který se podává v čokoládových kalíšcích. V odpoledních hodinách návrat do Lisabonu.


4.DEN - volný den v Lisabonu nebo fakultativní výlet PARK NÁRODŮ
Před odletem do Prahy volno nebo fakultativní půldenní prohlídka moderní části Lisabonu s názvem Park národů, která byla vystavena k příležitosti celosvětové výstavy, která se zde konala v roce 1998 (EXPO 98) a je skvostnou ukázkou moderní akrchitektury na břehu řeky Tejo. Mezi nejzajímavější stavby patří například vlakové nádraží Oriente navržené španělským architektem Santiagem Calatravou (město umění a vědy, Valencie), budova casina nebo Portugalský pavilon. Nad celým areálem Parku národů se lze projet lanovkou a z výšky obdivovat bývalé pavilony, nejvyšší budovu Lisabonu věž Vasco da Gama nebo nejdelší most v Evropě, most Vasco da Gama dlouhý 17km. Možnost návštevy místního oceonária nebo nákupů v shopping centru Vasco de Gama, Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena obsahuje

- Zpáteční letenka včetně všech poplatků do Lisabonu
- 3 noci pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu Amazonia Lisboa 3* nebo podobném
- Snídaně
- Transfery
- Delegáta/průvodce po celou dobu pobytu
- Polodenní prohlídku Lisabonu s česky nebo slovensky mluvícím průvodcem v den příletu

Cena neobsahuje

- Vstupné do jednotlivých objektů, oběd
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů. V současné době je stanovena na cca 2 Eur/osoba/noc (splatná na místě v hotovosti v EUR). Upozorňujeme, že výše tax se může změnit. Aktuální informaci dostanete vždy na místě.
- Fakultativní výlety a služby

Zájezd se uskuteční při min. počtu 35 osob.

Počasí a teploty

Předběžný letový řád

TP 1247 12:45 PRAHA - LISABON 15:15
TP 1246 19:30 LISABON - PRAHA 23:55

Lety jsou operovány s leteckou společností TAP PORTUGAL. Změna letového řádu vyhrazena.

Hotel Amazonia Lisboa ***

Poloha

Tento kvalitní hotel se nachází v centru Lisabonu a pouhých 500m od hlavního bulváru Avenue de Liberdade. Hotel prošel v nedávné době částečnou rekonstrukcí. Ubytování je zajištěno v prostorných a klimatizovaných pokojích. Je zde k dispozici venkovní bazén. V blízkosti hotelu naleznete bary, restaurace (restaurace s pokrmy místní kuchyně v krátké pěší vzdálenosti), zahrady a mnoho kulturního vyžití.

Vybavení hotelu

Vstupní hala s non stop recepcí, venkovní bazén s dřevěnou terasou, lehátka a slunečníky, bezplatný Wifi.

Vybavení pokoje

Hotel disponuje 192 pokoji, které jsou vzdušné a světlé s vlastním sociálním zařízením, psacím stolem, kabelovou TV a minibarem.

Stravování

Snídaně.

Celodenní výlet Fátima/Batalha/Nazaré/Obidos
Popis
V ranních hodinách se vydáme na výlet do Fátimy, která je jedním z nejvyhledávanějších poutních míst na světě, protože se zde na začátku 20.stol zjevila panna Marie třem malým pasáčkům. Dále budeme pokračovat do města Batalha, jehož dominantou je klášter Panny Marie Vítězné, který je jednou z nejvelkolepějších gotických staveb země. Nachází se zde mauzoleum, kde má hrobku průkopník portugalských zámořských objevů Jindřich Mořeplavec. Oběd je možné zajistit v typické rybářské vesničce Nazaré, která je dnes pro své nádherné pláže vyhledávaným letoviskem. Ve 12.stol. se tu stal zázrak, který dodnes připomíná kaple na útesu, který se ční více než 100m nad mořem nad městem. Na závěr dne zavítáme do malebného středověkého městečka Obidos, které je považováno za jedno z nejromantičtějších míst v Portugalsku. Vyrábí se zde oblíbený višňový likér, který se podává v čokoládových kalíšcích. V odpoledních hodinách návrat do Lisabonu.

35 Eur/os, při min. počtu 20pax.
V ceně výletu je česky nebo slovensky mluvící průvodce a transfer dle programu. V ceně nejsou vstupy do památek ani oběd.
Celodenní výlet Sintra/Cabo da Roca
Popis
Po snídani odjezd do Sintry - pohádkové město, které se nachází jen par kilometrů od Lisabonu, uprostřed věčně zelených lesů přírodního parku Serra de Sintra a Cascais. Toto kouzelné místo bylo letním útočištěm portugalských králů a šlechticů. Nachází se zde hned dva královské paláce a nespočet dalších honosných šlechtických domů a pompézních sídel umělců, cestovatelů či obchodníků, kteří se zde na kratší či delší dobu usazovali. Město je pro svůj historický význam zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Na oběd se přesuneme do blízké vesničky, kde budete mít možnost ochutnat místní specialitu – sele v pepřové omáčce (16Eur/os). Odpoledne se vydáme na cestu na konec světa, na mys Cabo da Roca, který je nejzápadnějším pevninským výběžkem kontinentální Evropy. Pohled na širý oceán z140m vysoké skály je přímo magický. Podél pobřeží budeme pokračovat zpět do Lisabonu s případnou zastávkou v Cascais, které je letním letoviskem a cílem milovníků golfu.

35 Eur/os, při min. počtu 20pax.
V ceně výletu je česky nebo slovensky mluvící průvodce a transfer dle programu. V ceně nejsou vstupy do památek ani oběd.
Celodenní výlet Porto
Popis
Při návštěvě nejvýznamnějšího města severního Portugalska, které je zároveň druhým největším městem v zemi, spatříte hned několik legendárních míst. Navštívíte historické nádraží São Bento, vyzdobené 20 tisíci modrobílými kachlíky zvanými azulejos. Z nádraží je to jen kousek ke katedrále Sé z 12. století. Křivolakými uličkami sestoupíte až k malebné promenádě, která se rozléhá podél břehů řeky Douro a nabízí výhled na Barcos Rabelo – staré dřevěné lodě plné sudů vína či na ikonický most Ludvíka I., jehož architektem byl žák samotného Eiffela. Část u řeky se nazývá Ribeira a je zapsána na seznam památek UNESCO, je to živé nábřeží s typickými barevnými domy zdobenými fasádami z kachliček a se spoustou restaurací, barů a kavárniček.
Na druhém břehu řeky ve Vila nova de Gaia se nachází sklípky, kde se skladuje portské víno, které zde budete moci ochutnat. Doporučujeme také podniknout hodinovou plavbu pod všemi slavnými portskými mosty s výhledem na romantické město.

Cena: 1 080 Kč / 40 EUR
Cena obsahuje: autobusová doprava, průvodce/delegát

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. účasti 30 osob.

Celodenní výlet Fátima, Batalha, Tomar
Popis
Fátima je bezpochyby nejznámější poutní místo v Portugalsku a jedno z nejvýznamnějších na světě. Při návštěvě tohoto symbolického místa navštívíte prostorné Santuário s bazilikou Panny Marie, kde jsou pohřbeni pasáčci, kteří zde v květnu roku 1917 poprvé spatřili Fátimskou Pannu Marii. Tato zjevení se opakovala po dobu 6 měsíců. Na místě zjevení je dnes vybudována kaple Zjevení, jež byla vůbec první fátimskou stavbou. Dnes se na náměstí, jenž je dokonce dvakrát větší než náměstí sv. Petra ve Vatikánu, nachází stavby, které pojmou tisíce věřících.
Klášter ve městě Batalha, zapsaný na seznamu památek UNESCO, je připomínkou nejslavnější výhry Portugalců nad Španěly v dějinách země. Král Jan I. zde nechal jako poděkování Panně Marii za pomoc v bitvě u Aljubarroty z roku 1386 zřídit dominikánský klášter, v němž se snoubí prvky čisté gotiky s gotikou manuelinskou. Nachází se zde Kaple zakladatelů, kde naleznete hrobku Jindřicha Mořeplavce, průkopníka portugalských zámořských objevů. Ojedinělým úkazem je pak takzvaná nedokončená kaple, s jejíž výstavbou započal v 15. století Dom Duarte. Toto plánované mauzoleum jeho rodu se však nedočkalo své dostavby, a tak zde dnes mramorové hrobky pod otevřeným nebem kouzlí neobyčejnou atmosféru.
Poklidné městečko Tomar na řece Nabão a především klášterní komplex ležící na kopci nad ním, bývalo největším sídlem templářského řádu v Portugalsku. Další ze seznamu portugalských památek UNESCO v okolí Lisabonu se chlubí historií sahající až do 12. století, kdy bylo město založeno velmistrem Řádu portugalských templářů Gualdimem Pais. Jeho socha se tyčí na hlavním náměstí. Kolem šestnáctiboké charoly, postavené k modlitbám na pahorky nad městem, se postupem času vybudoval rozsáhlý klášterní komplex uchovávající v sobě jednu z nejvýznamnějších ukázek slohu krále Manuela I. – manuelské okno zdobené symboly zámořských objevných plaveb.

Cena: 1 080 Kč / 40 EUR
Cena obsahuje: autobusová doprava, průvodce/delegát

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. účasti 30 osob.