Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Cestování pro seniory 55+

Menorca nejen pro seniory - Vacances Menorca Resort

Španělsko / Menorca
Popis

AKCE:
1) SKUPINOVÉ SLEVY: ( platí pro odlety do 6/6 a od 20/9/ 2019 )
a) pro menší skupiny 12 osob a více - 12. osoba 50% SLEVA
b) pro skupiny 21 osob a více - 21. osoba ZDARMA

Ubytování

Menorca Vacances Resort ****

Doprava

Letecky Praha

Strava

polopenze

Akce

AKČNÍ CENY na odlety 29/5 a 5/6!!
NÁŠ TIP - velmi oblíbený hotel mezi našimi stálými klienty

Cena za osobu od
16 490 Kč
(8 dnů, Letecky, polopenze)
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Letecky Praha 18.09. - 25.09.2019 7 polopenze 16 490 Kč
Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha – Mahon – Praha (včetně všech poplatků)
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji
- Polopenze formou švédských stolů včetně 0,35l vody a 0,2l vína k večeři
- 1x výlet (může být spojen s transferem z/na letiště)
- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Komplexní pojištení léčebných výloh včetně pojištení pro případ storna
- Případnou turistickou taxu dle vyhlášky místních úřadů. Tato taxa je splatná na místě v hotovosti, v Eur. Upozorňujeme, že zavedení taxy a její výše může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněna. Aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu na ubytování.

Popis zájezdu

Menorca, druhý největší ze Španělských Baleárských ostrovů je pravou perlou Středomoří. Pobřeží ostrova je lemováno spoustou menších malebných zátok s křišťálově čistou vodou a neporušenou přírodou. Ostrov je i přes svoji malou rozlohu proslulý rozmanitou krajinou s panenskou přírodou a malebnými vesničkami. Hlavním městem Menorcy je Mahon, který se pyšní nejdelším přírodním přístavem ve Španělsku i celé Evropě (6 km). Kromě hlavního města stojí za návštěvu rovněž například město Ciutadella nebo poutní místo a zároveň nejvyšší hora ostrova, Monte Toro. Pokud patříte do kategorie senior 55+ a chcete strávit dovolenou obklopeni panenskou přírodou a malebnou krajinou a poznat místa, jaká jinde v Evropě nenajdete, potom je Menorca tou pravou destinací pro Váš zájezd! Neváhejte a využijte výhod, které poskytují naše dotované zájezdy pro seniory 55+!

Mapa

Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha – Mahon – Praha (včetně všech poplatků)
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji
- Polopenze formou švédských stolů včetně 0,35l vody a 0,2l vína k večeři
- 1x výlet (může být spojen s transferem z/na letiště)
- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Komplexní pojištení léčebných výloh včetně pojištení pro případ storna
- Případnou turistickou taxu dle vyhlášky místních úřadů. Tato taxa je splatná na místě v hotovosti, v Eur. Upozorňujeme, že zavedení taxy a její výše může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněna. Aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu na ubytování.

VideoPočasí a teploty

Předběžný letový řád

QS1168 18:30 PRAHA - MAHON 21:05
QS1169 21:55 MAHON - PRAHA 00:10

Lety jsou operovány s leteckou společností SMARTWINGS. Změna letového řádu vyhrazena.

Menorca Vacances Resort ****

Poloha

Resort se nachází asi 2 km od města Ciutadela a cca 50m od menší písčité pláže. Resort se skládá ze 3 budov - Blanc Palace, Blanc Cottage a Caleta Playa. V okolí se nacházejí bary, restaurace, supermarkety a autobusová zastávka.

Doba transferu z letiště do hotelu cca 45 min.

Vybavení hotelu

Vstupní hala s recepcí, restaurace, bary, internetový koutek, Wi-fi zóna, venkovní bazén, zahrada, lehátka a slunečníky u bazénu.

Vybavení pokoje

Ubytování v apartmánech s klimatizací, WC/koupelnou, vysoušečem vlasů, oddělenou obývací místností s jídelním koutem a kuchyňkou, SAT/TV, telefonem, trezorem (za poplatek), balkonem nebo terasou.

Stravování

Polopenze formou bufetu včetně 0,35l vody a 0,2l vína. Příplatek za plnou penzi 1 600 Kč/os.

Pláž

Menší písčitá pláž se nachází cca 50m od resortu.

Výletní loď po jižním pobřeží
Popis
Poznáte ty nejkrásnější pláže Menorky z paluby výletní lodě. Velká stabilní loď výletního typu se zkušeným kapitánem. Poplujeme podél jižní strany pobřeží, kde uvidíme ty nejproslulejší pláže ostrova. Na dvou plážích také zastavíme na koupání. Dále uvidíte také skalnaté pobřeží, zajímavá zákoutí a jeskyně, které jinak, než z lodě neobjevíte. Na palubě je k dispozici krytá část, nebo solárium se stolečky k občerstvení, kde se podává oběd. Využít lze také bar.

CENA ZAHRNUJE: Výlet je zajištěn s českým překla- dem. V ceně je transfer z/do hotelu, doprovod k pří- stavnímu doku, oběd v podobě typického španělského pokrmu z rýže – Paella, kterou posádka připraví z čerstvých surovin po dobu vaší plavby. K obědu jeden nápoj (sangría nebo limonáda). Cena dále zahrnuje ochutnávku místního likéru zvaného Pomada.
Podvečerní Ciutadella
<
>
Popis
Příjemná procházka po nejzajímavějších bodech cen- tra. Sraz je u obelisku na náměstí Plaza Des Born. Vyhlídka na přístav, prohlídka katedrály, muzea a nejzajímavějších částí historického centra. Dále budeme pokračovat na náměstí, kde se konají rybí a zelné trhy, poté navštívíme řemeslníka, který ručně vyrábí tradiční menorskou obuv. Volný čas na kávu nebo nákupy a prohlídka typického panského domu (fakultativně). Poté přesun k zastávce autobusu a návrat do hotelu.

CENA ZAHRNUJE: Doprovod a český překlad po historickém centru města. Vstup do katedrály. NEZAPOMEŇTE: Doprava je individuálně místní au- tobusovou linkou, která je v blízkosti hotelu. Konečná zastávka Plaza Pins je 50 m od místa, kde se sejdeme. Jiný způsob dopravy u delegáta dohodou (cca 10€/os).
Cyklovýlet: Ciutadella a okolí
Popis
Výlet na kole slouží k lepší orientaci v okolí. Projedeme malý okruh vedoucí po pobřeží ostrova zvaném Cala Blanca. Poté projedeme zpět kolem hotelu Vacances Menorca a budeme pokračovat do Ciutadelly. Trasa pokračuje krásnou pobřežní cestou až k majáku starého přístavu. Na cestě zpět uvidíte starou část opevnění, muzeum Bastió Sa Font a strážní věž Torre San Nico- lau. Pro zájemce je možná také kratší nenáročná verze (pouze okolí Cala Blanca) se slevou.

CENA ZAHRNUJE: Půjčení kola, helmu, doprovod v češtině.
Mahón a lodí po přístavu
Popis
Výlet do hlavního města ostrova, kde si projdeme historické centrum, poznáme nejzajímavější místa, jako kostel sv. Panny Marie, bránu sv. Rocha nebo tržnici Claustro del Carme. Poté se nalodíte v přístavu a projedete se kolem nejzajímavějších historických staveb. Volno na nákupy a v případě zájmu tip na oběd. Po obědě se odebereme do místní likérky, kde proběhne řádná ochutnávka nejen ginu Xoriguer. Dle časových možností se na zpáteční cestě zastavíme také v továrně na tradiční menorské boty „Avarcas“.

CENA ZAHRNUJE: Transfer z/do hotelu, doprovod s českým překladem, vstupy na zmíněné památky a expozice, palubní lístek na loď, ochutnávka likérů.
Den na pláži
Popis
Výlet na krásnou pláž přírodního charakteru, kde strávíte den podle vašich představ. Konkrétní místo zvolíme podle toho, zda chcete jen odpočívat, nebo máte jiný plán. Zájemci mohou obohatit relax na pláži o tyto aktivity:
- pláž, kde je super šnorchlování (vybavení za příplatek)
- Výlet do jeskyně na kajaku (loď za příplatek)

CENA ZAHRNUJE: Transfer z/do hotelu, doprovod na pláž, občerstvení (pivo/nealko/voda).
Západ slunce v Cova d’en Xoroi
<
>
Popis
Posezení s příjemnou muzikou v dříve obývaných jes- kyních, které dnes slouží jako bar. Zaposlouchejte se do žhavých rytmů při letním západu slunce. Přivítací drink je v ceně vstupu. Nezapomenutelný zážitek. Návrat do hotelu okolo 22.30, případně dohodou.

CENA ZAHRNUJE: Transfer z/do hotelu, vstupenku a přivítací drink.


Důležité upozornění:
- Nabídka výletů je pouze orientační
- Konečná nabídka výletů včetně cen bude upřesněna na místě
- Výlety lze zakoupit pouze na místě u delegátky.
Ohlasy našich klientů

"Právě jsme se vrátili z krásného zájezdu na Menorcu, který pořádala Vaše CK Quality Tours. Byly jsme se vším nad míru spokojeny - pokoj, stravování, pláž - no prostě úžasné! Byla to zatím naše nejlepší dovolená. Takže ještě jednou děkujeme"
V. Martincová a P. Novotná - Menorca, červen 2017

"Děkujeme za zajištění krásné dovolené na ostrově Menorca. Tento kout Španělska nás doslova nadchl a to především krásnými zálivy s čistou a nádherně teplou vodou. Služby hotelu odpovídaly 4 hvězdičkám a paní delegátka byla vždy ochotná a milá. Dokonce jsme měli jednou problém, že jsme si nechali na recepci foťák, který se díky její pomoci našel! Děkujeme a už se těšíme na další zájezd s vámi!"
Olga a Milan Koněvovi - Menorca, září 2016