Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Cestování pro seniory 55+

Mar Menor pro seniory 55+ - Las Gaviotas/Los Delfines komplex

Španělsko / Mar Menor

Doprava

Strava

polopenze

Akce

Plážový servis (slunečníky a křesílka) k zapůjčení u delegátky ZDARMA
Hotelový komplex prošel v minulých letech kompletní rekonstrukcí.

Cena za osobu od
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha – Murcia – Praha včetně všech poplatků*
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7/10/11 nocí ve 4* hotelu Las Gaviotas/Los Delfines
- Polopenzi formou švédských stolů
- 0,35l vody a 0,2l vína podávané k večeři
- 2 x pěší výlet (za léčivým bahnem a na typické trhy)
- Plážový servis (slunečníky a křesílka) k zapůjčení u delegátky

- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

* Let 29/5, 24/8, 27/8, 28/8, 5/10, 8/10, 12/10 je operován do/z Murcie nebo do/z Valencie

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu

Popis zájezdu

Dotované zájezdy Mar Menor pro seniory 55+.

Vydejte se poznat španělské „Mrtvé moře" do regionu Murcia, kde leží jedna z největších pobřežních lagun v Evropě - Mar Menor (Malé moře). Klidná, mělká, teplá (teplota vody je cca o 5 °C vyšší než teplota Středozemního moře) a velmi slaná laguna Mar Menor je od Středozemního moře oddělena pouze úzkým pruhem pevniny, který se nazývá „La Manga“.

Na tomto unikátním místě je tedy možné se vykoupat v příjemně teplé vodě a poté si svlažit tělo ve Středozemním moři. Díky mělkosti moře je zde stálá teplota, která umožňuje koupání i v nejchladnějších měsících roku a navíc je toto moře to pravé i pro neplavce, jelikož voda díky slanosti nadnáší.

Spousta cestovatelů se do této oblasti vydává za léčivým bahnem, které je svým složením podobné bahnu Mrtvého moře v Izraeli a které blahodárně působí na tělo a napomáhá léčit kožní onemocnění, bolavé klouby, revma, atd.

Klimatické podmínky, slanost moře a léčivé bahno jsou důvodem, proč je tato oblast oblíbenou a vyhledávanou destinací zvláště pro seniory! Pojeďte s námi na nový dotovaný zájezd na Mar Menor v rámci programu Španělsko pro seniory 55+.


Další informace o Murcii a léčivém bahně naleznete na http://www.murciaturistica.es/cz/

Mapa

Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha – Murcia – Praha včetně všech poplatků*
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7/10/11 nocí ve 4* hotelu Las Gaviotas/Los Delfines
- Polopenzi formou švédských stolů
- 0,35l vody a 0,2l vína podávané k večeři
- 2 x pěší výlet (za léčivým bahnem a na typické trhy)
- Plážový servis (slunečníky a křesílka) k zapůjčení u delegátky

- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

* Let 29/5, 24/8, 27/8, 28/8, 5/10, 8/10, 12/10 je operován do/z Murcie nebo do/z Valencie

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu

VideoPočasí a teploty

Mar Menor se nachází na jihu Španělska a odpovídají tomu i teploty. Ze zkušeností víme, že již v květnu zde teploty vzduchu dosahují i přes 30 stupňů a dá se již koupat v laguně Mar Menor a to samé v říjnu, kdy se můžete vykoupat ve vyhřátém Středozemním moři. V teplotní tabulce je uvedena průměrná teplota Středozemního moře. Mar Menor je cca o 3-5 stupňů teplejší.

Předběžný letový řád

QS 2004 06:20 PRAHA - MURCIA 09:30
QS 2005 10:15 MURCIA - PRAHA 13:05

Lety jsou operovány s leteckou společností SMARTWINGS. Změna letového řádu vyhrazena.

Las Gaviotas/Los Delfines komplex ****

Poloha

Komplex 2 hotelů (Las Gaviotas a Los Delfines) nacházející se přímo v oblasti La Mangy. Vzdálenost hotelů od pláže Mar Menoru a pláže Středozemního moře je 50 - 200 metrů. V okolí komplexu se nachází množství restaurací, barů a autobusová zastávka. Pár zastávek od hotelů se nachází tzv. Jelení ostrov s ložiskem léčivého bahna. Centrum městečka La Manga je vzdáleno pouhý kilometr. V blízkosti se nachází také jedno z nejstarších španělských měst – Cartagena a hlavní město regionu - Murcia. Komplex je díky své poloze ideálním místem k odpočinku, ozdravným pobytům a objevování nevšedních zajímavostí, kterými se tato oblast pyšní! Las Gaviotas 4* se nachází hned vedle Los Delfines 4* a oba hotely patří pod jeden hotelový řetězec Hotelania.

Doba transferu z letiště Murcia do hotelu cca 45 min.

Vybavení hotelu

V obou hotelích se nachází recepce 24h denně, restaurace, bar, venkovní bazén, sluneční terasa, lehátka u bazénu zdarma, wi-fi připojení (za poplatek), konferenční sál, výtah, trezor, úschovna zavazadel. Hotely nenabízejí možnost půjčení ručníků na pláž. Klienti mohou využívat společné prostory, vč. bazénů a sluneční terasy obou hotelů.

Vybavení pokoje

Pokoje s vlastním sociálním zařízením, terasa nebo balkon, vysoušeč vlasů, satelitní TV, minilednička, trezor (za poplatek), klimatizace, telefon.

Stravování

POLOPENZE formou švédských stolů vč. sklenice vody a vína k večeři.

Pláž

Komplex se nachází cca 50 - 100 m od pláže Mar Menor s klidným a pozvolným vstupem do moře a cca 100 - 200 m od dlouhé krásné pláže Středozemního moře s jemným pískem. Plážový servis (slunečníky a plážová křesílka) k zapůjčení u delegátky zdarma (oproti vratné kauci) - pozor - omezené množství!

Polodenní výlet Cartagena – Římské divadlo
Popis
Procházka po hlavních ulicích historického centra, kde uvidíme řadu krásných secesních vil z počátku 20.století. Poté navštívíme římské divadlo a dozvíme se více o antické historii města a dalších památkách z této doby. Na závěr si prohlédneme ponorku Isaaca Perala, která je umístěna v Muzeu námořnictva. Na zpáteční cestě Vás čeká vyhlídková projížďka přes hornickou oblast, přírodní park Calblanque a luxusní resort La Manga Club.

Cena: 1 080 Kč / 40 EUR
Cena obsahuje: autobusová doprava, průvodce/ delegát, vstup do muzea Římského divadla.

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. počtu 20-25 osob.
Polodenní výlet Murcia – Svatyně Fuensanta
Popis
Nejprve zastavíme u svatyně patronky města – Santuario de la Fuensanta, která se nachází v horách 6 km od Murcie. Poté pojedeme do města, kde si prohlédneme katedrálu a projdeme se historickým centrem – ulice Trapería, náměstí Santo Domingo a Romea. Dále navštívíme klášter svaté Kláry, který v sobě spojuje maurskou a křesťanskou historii města. Z doby arabské ještě uvidíme horu Monteagudo, kde se nachází pozůstatky rozsáhlého středověkého hradního komplexu, v současnosti korunovanou monumentální sochou Ježíše Krista.

Cena: 1 040 Kč / 37 EUR
Cena obsahuje: autobusová doprava, průvodce/ delegát, vstupy do památek

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. počtu 20-25 osob.
3 x výlet do bahenních lázní
Popis
3x výlet do bahenních lázní San Pedro

Cena: 1 400 Kč / 50 EUR + sleva 10% na výlet Cartagena nebo Murcia
Bahenní lázně v San Pedro del Pinatar
Popis
Největším lákadlem oblasti Mar Menor je léčivé bahno, za kterým se do tohoto unikátního místa sjíždějí turisté z celé Evropy. Na základě odborných studií se prokázalo, že ložiska nejkvalitnějšího léčivého bahna se nacházejí v bahenních lázních městečka San Pedro del Pinatar.

Během tohoto výletu zavítáme na místo, kde se nachází to vůbec nejkvalitnější léčivé bahno v celé oblasti. Po cestě autobusem, která trvá v závislosti na dopravě 45 až 60 minut, zahájíme návštěvu San Pedro del Pinatar v místních přírodních lázních. Delegátka nám vysvětlí, jak a proč se bahno používá, a poté budeme mít volný čas, abychom mohli bahno vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Po nanesení léčivého bahna nám bude k dispozici místní promenáda, na které můžeme trávit čas potřebný k zaschnutí bahna.

Cena: 560 Kč / 20 EUR
Cena obsahuje: autobusovou dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. počtu 20-25 osob.
Projíždka vláčkem po La Manze s certifikovanou průvodkyní, zastávka na kávu Asiatico
Popis
Mašinka po La Manze s výkladem historie s průvodkyní, zastávka u majáku a mostu smíchu na místní vyhlášenou kávu Asiatico. Dopolední výlet plný překvapení toho, co vše se na La Manze nachází.

Cena: 700 Kč / 25 EUR
Návštěva muzea místního likéru 43 s ochutnávkou
Popis
Likér 43 pochází z tajného rodinného receptu a je vyroben ze středomořských citrusů a vybraných botanických surovin. Je kombinací 43 přírodních ingrediencí, které dodnes zůstávají tajemstvím. Tento likér je také jednou z ingrediencí místní kávy zvané ASIATICO. Po návštěvě likérky budeme pokračovat k zálivu u vesničky Portmán, kde se nachází krásná černá pláž.

Cena: 1 250 Kč / 45 EUR
Cena obsahuje: autobusová doprava, průvodce/delegát, vstupy

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. počtu 20-25 osob.

La Manga a její léčivé bahno
La Manga ležící v regionu Murcia je charakteristická především tím, že ji obklopují dvě moře – Středozemní a moře Mar Menor. Najdete tu široké pláže, luxusní hotely, výbornou gastronomii, jedinečnou atmosféru, ale také léčivé bahno využívané k talasoterapii.
Klidná laguna nabízí mělké moře s vysokou salinitou (nejvyšší v Evropě), což je zdravé především pro starší generaci. Zvyšuje například kloubní pohyblivost. Velmi dobrý vliv má moře na stres, vyčerpání a únavu, revmatické nebo traumatologické potíže, kožní problémy, celulitidu, osteoporózu, svalové kontrakce a jiné. Léčba využívající účinky moře se odborně nazývá talasoterapie.

Základem talasoterapie je teplá mořská voda, mořské řasy, mořská sůl a mořské bahno. Zároveň ji doplňují ještě i mořský vzduch, slunce a písek. Mořská sůl působí jako peeling a napomáhá k odstranění odumřelých buněk a otevře kožní póry, které zbaví toxinů. Je skvělým kosmetickým prostředkem pro jemnější, krásnější a zdravější pokožku.
Mořská voda obsahuje sodík, jód, hořčík, vápník a draslík. Hydroterapie, tlakové sprchy, podmořské masáže, zábaly z mořských řas, inhalace mořského vzduchu a používání léčebného bahna, to vše terapie zahrnuje. Talasoterapie je oblíbená nejen ze zdravotních důvodů, ale také pro zkrášlení a relaxaci.
Nejdůležitější centra talasoterapie jsou umístěna v oblasti Mar Menor, v pobřežním městečku San Pedro del Pinatar.


LÉČIVÉ BAHNO
• Díky léčivému bahnu minerály intenzivněji pronikají hluboko do pokožky.
• Je vhodné k léčení kožních onemocnění, bolavých kloubů, poruch krevního oběhu, celulitidy, akné, revma, a respiračních nemocí.
• Uvolňuje od stresu, vyčerpání a únavy.

Použití:
o Bahno naneste rukou či pomocí špachtle přímo ze dna laguny
o Prvně vyzkoušejte bahno na menší část těla, neprojeví-li se žádné vedlejší účinky, naneste vrstvu na celé tělo
o Nanášejte další vrstvy (tlustší vrstvy)

* Zaschnuté bahno je vždy nutné omýt slanou vodou laguny před dalším nanesením.


Ohlasy našich klientů

OHLASY NAŠICH KLIENTŮ Z POBYTU NA MAR MENORU:

"Slunný podzim naše dámské trio nalákal do přírody, ale my se těšily na dlouho plánovaný zájezd do Španělska Mar Menor s vaší CK. A nebyly jsme ani trochu zklamány! Nopak od odletu do destinace jsme byly neustále příjemně překvapovány: hotelem Los Delfinos, jeho službami, stravou, se spoustou ovoce a salátů, průvodkyní Olgou a její účastí na bahenních výletech i samostatným obojím mořem. Děkujeme CK QUALITY TOURS za nádherný pobyt a věríme v návrat příští rok 2020."

Spokojená klientka I. Ch. - Mar Menor, září 2019

"Luxusní dovolená!!!!

Exklusivní hotel -100% čistota - je ve městě, bez zahrady , pod balkony 4 proudová silnice , ale zavřete balkon a je absolutní klid.Večer živá hudba, tanec.Hotel budete obdivovat!!!!!! Jídlo - bohaté, nic nechybí na úrovni 5hvězd i více - nevídané, výborně ochucené, kuchaři i servis výborný-zkuste a budete mile překvapeni - pitím, zákusky , ovocem atd.
Moře - průsvitně čisté , teplé, pro děti i neplavce, pozvolný vstup, dostatek místa. Laguna - teplá, není tak čistá, dá se plavat, vlevo od mariny klídek a čistá voda. Doporučuji -před hotelem zastávky autobusu č 15 projet až na konec ostrova 18km, 1.14 EUR - 45 minut velice zajímavá výstavba - procházka na konečné - vlevo laguna, vpravo střed.moře. Jelení ostrov Isla del ciervo od hotelu 2.8km pěšky - jede autobus č. 15- 1.14 EUR při vedru 30st je pro nás důchodce lepší. Španělé jsou velice milý a ochotný pomoc - mapu sebou. Ten samý autobus jede v neděli každou půl hodinu na trh. Hotel má program ˇCt 24 na kanál č. 65. Pracovnicím Quatily tours a delegátce milé Olince děkuji za krásnou dovolenou!!!!
Díky!!!!! Všem cestovatelům d o p o r u č u j i tento hotel!!!! "

Marie - Semily CZ - MAR MENOR, září 2019

"Dobrý den. V červnu od 24.6-1.7 jsme byli s manželem a přáteli na dovolené v Mar menor. Pobyt byl velmi pěkný, ubytování, strava a hlavně moře nemělo chybu. Zvlášť bychom chtěli poděkovat paní delegátce Olze, její přístup byl profesionální a hlavně velice lidský. Manžel měl poslední den zdravotní problémy a paní vše zvládla naprosto perfektně. Odvezla manžela k lékaři i zařídila odvoz do nemocnice. Ještě jednou děkuji."
Paní Baťková z Plzně (Losiná) - MAR MENOR, červen 2019

"Dovolte, abychom se představili - jmenuji se Vojtěch Jonát a můj kamarád Vojtěch Licek. Oba dva jsme maséři - já pracuji již mnoho let ve spol. Imperial K. Vary, a.s. A můj kamarád ve Fr. Lázních, hotel Hubert. Já mnoho cestuji, projel jsem mnoho zemí s mnoha cest. kancelářemi. A náhodou jsme u Chebu zahlédli nabídku - VAŠI - cest. kanc. QUALITY TOURS, nikdy jsem o této cest. kanc. Neslyšel, ale říkal jsem si zkusíme to. Naše očekávání plus vše ostatní - SUPER! Již při příletu do Murcie, byla na místě deleg. Olinka - krásná a příjemná žena.
Také prvně jsem zažil, že v autobuse, který nás vezl do hotelu - 35 - 45 min. - byly pro všchny připraveny vychlazené minerální vody! - to jsem ještě nezažil. Při příjezdu do hotelu Delfines - jsme byli ihned ubytováni - HOTEL SUPER - luxus - nemám slov. Hodně jsem zažil, ale toto předčilo vše. Díky VÁM. Dále jídlo - super, u snídaní šampus, k obědu i k večeři víno plus minerální voda. Švédské stoly plus zař. Kuchyně, prostě BOMBA. Vlídný a úsměvný personál, každý večer hudba u baru. Destinace - MAR MENOR, úžasná. Byl jsem ve Španělsku 8x, ale toto bylo nej.. Vše na blízku - market spar. Plus velký supermarket. La Manga nádhera - nemam slov - všem doporučuji. Hotel DELFINES je luxusní po úplné rekonstrukci - nádherné. Také po skončení našeho pobytu jela s námi delegátka Olinka na letiště a byla s námi až do odbavení náš všech. Co říci - jen chválu, moc Vám děkuji i za mého kamaráda. Přeji Vám vše dobré v osobním i pracovním životě.
Jste SUPER. Název Vaší cestovní kanceláře QUALITY TOURS - je na místě. Děkujeme a těšíme se na další dovolenou s Vámi. Rozdal jsem již mnoho informací svým přátelům a spolupravníkům. Moc děkujeme"
Pan Vojtěch Jonát - MAR MENOR, červen 2019

"Dobrý den, chtěl bych tímto projevit uznání a ohodnotit kvalitní týden na jihu Španělska. Jako narozeninový dárek jsem dostal týdenní zájezd do La Manga del Mar Menor v době od 10.-17.06.2019. Letecká přeprava proběhla jak tam, tak zpátky v akceptovatelném modu. Jen jistá převaha mladých rodin s rozdováděnými dětmi via. Fischer Tour trošku znepříjemňovali let. Ale 3 hodiny letu se to dá vydržet. ( na hotelu už však panoval naprostý klid, což bylo vesměs kvitováno. Na letišti na nás čekaly 2 delegátky, pani Melicharová a Remešová, vše bylo přehledné a zorganizované pro transport do hotelu Los Delfines. Hotel příjemný, zrekonstruovaný se službami na slušné úrovni. Jako naprosto špičkové bylo to, že měli předvolený kanál - náš ČT 24, tak mohl být každý naprosto v obraze o dění u nás. Obě delegátky byly opravdu profesionálně vybavené co do doporučení nabídek výletů navíc s velmi dobrou znalostí teritoria a její historie.
Strava na hotelu byla chutná s dostatečným výběrem pro všechny. Dá se říci, že vzhledem k osazenstvu mohly být porce redukovány, aby lidé na konci pobytu nemuseli presentovat kolik kdo přibral. Ale to je každého osobní záležitost. Co bylo velmi dobré, byl zorganizovaný výlet do Cartageny, ale hlavně že delegátky zajistily profesionální průvodkyni, která opravdu až do detailů byla schopna nám vše presentovat. Jinak počasí bylo úměrné, asi chladněji než bylo u nás. Jen byl opravdu silný vítr po celou dobu pobytu, který měl na svědomí rozbouřené Středozemní moře. Tedy plavání bylo zhoršené. Celkově pobyt je možno hodnotit jako velmi příjemný, péče delegátek byla přímo příkladná a plně profesionální."
S pozdravem Jiří BANCÍŘ - červen 2019

"Vážení přátelé, zúčastnila jsem se s manželem pobytového zájezdu do Španělska, letovisko La Manga del Mar Menor, hotel LOS DELFINES v termínu od 23.5. do 3.6.2019. Osobně se považuji za poměrně náročného zákazníka nejen vzhledem k možnosti srovnání služeb cestovních kanceláří, ale i vzhledem k téměř čtyřicetileté praxi ve službách. Dovolte mi tedy krátké shrnutí:
Ubytování - naprosto skvělé. Hotelový dvoupokoj s velkou terasou s výhledem na moře, účelně a pohodlně zařízený, všude čisto, pokojské denně zkontrolovaly, zda má host všeho dostatek, případně doplnily dle požadavku.
Stravování - bufetovým způsobem snídaně, oběd, večeře. Vždy jsme měli k dispozici nápoje - pro 2 osoby láhev stolního vína a láhev vody. Poměrně pestrý výběr pokrmů včetně ryb a mořských plodů.
Personál hotelu se choval k zákazníkům skvěle, všichni byli vstřícní a úslužní.
Služby delegáta - věnovaly se dvě delegátky - paní Olga a slečna Pavla. U paní Olgy bylo patrné, že je "vůdčí typ" a velmi zkušená, slečna Pavla byla ve středisku patrně poprvé. Tím však nechci snížit význam slečny Pavly pro klienty a její péči. Musím konstatovat, že obě delegátky se o klienty příkladně staraly, byly k dispozici buď osobně nebo na telefonu. Všechny významnější informace byly k dispozici jak písemně, tak i osobně při jejich denní přítomnosti v hotelu v informačním koutku nebo v rámci běžné interakce v době podávání pokrmů. Musím vyzdvihnout až neobvyklou snahu všem klientům vyjít vstříc a pomoci řešit jakýkoliv problém. Bohužel (nebo bohu díky!) ne vždy mohou splnit rozmary nebo uspokojivě vyřešit směšné (či drzé) žádosti některých klientů. Manžel v době zájezdu slavil významné životní jubileum. Paní Olga reagovala naprosto přirozeně a v pokoji měl připraveno překvapení - zaledovanou lahev šampusu a dvě sklenice. Musím říci, že jsem vysoce ocenila její všímavost a péči.
Vážení přátelé, musím konstatovat, že jsme ve Španělsku prožili opravdu skvělou dovolenou a děkuji Vám za péči o klienta, která je ve srovnání s mnoha dalšími cestovními kancelářemi na nadstandardní úrovni."
S úctou Milada Vallášová Benčajová - květen 2019

"Děkujeme Vám za perfektní zorganizování naší dovolené 55+ v době 2.-9.10.2017.Počasí bylo ideální,pláže poloprázdné, výběr ze dvou moří (obě měla příjemné teploty),jídlo moc dobré a o zábavu postaráno."
Zdeňka a Vladimír - září 2017

"V pátek 29. 9. 2017 jsme se vrátili z 10 denní krásné dovolené z Mar Menoru s Vaší CK Quality Tours, na kterou budeme mít ty nejkrásnější vzpomínky. Byli jsme ubytováni v nově zrekonstruovaném hotelu Roc Doblemar, kde jsme byli velice spokojeni. Je to krásný, čistý hotel s milým a ochotným personálem a vynikající stravou. Díky za hezkou dovolenou!"
Manželé Drechselovi - září 2017

"Vrátili se mi klienti, kteří cestovali s Ck Quality tours a byli v hotelu Las Gaviatos – p. Petříček s partnerkou (jsou dost po světě zcestovalí) a přišli dnes moc vychválit dovolenou, byli nadšeni jak z ubytování, tak stravy, moře, delegátky …. Takže velká pochvala."
Iva Lepková, CK Osvěta - Mar Menor, červen 2017

"Včera jsme se vrátili z prosluněné dovolené a chtěli bychom vám poděkovat za veškeré organizační záležitosti. Byli jsme ubytovaní v hotelu Los Delfines a ubytování, strava i obsluha číšníků bezchybná. Vaše delegátky byly milé, příjemné a o vše potřebné se postaraly. Ještě jednou vám moc děkujeme, přejeme vám hodně úspěchu ve vaši práci i osobním životě."
Magda a Jiří Vašíčkovi - Mar Menor, září 2016

"Svozy na letiště proběhly v pořádku, pán byl velice ochotný a po návratu na všechny počkal, čekaly jsme dlouho na zavazadla. Pobyt byl úžasný, moc jsme si to užili. Měli jsme krásné počasí a snědli jsme a vypili tolik vína, ryb a ovoce jako už dlouho ne. Delegátky se o nás vzorně staraly a moc jim děkujeme. Vůbec se mi nechtělo už domů."
Ivana Švarcová - Mar Menor, červen 2016

"Dobrý den, pozdě, ale přeci jen Vám chci jménem celé naší třináctičlenné skupiny poděkovat za krásnou dovolenou v Mar Menor. Byl jsme nadmíru spokojeni se vším, včetně delegátky a průvodkyně Qualitytours. Jen k upřesnění - WiFi bylo zadarmo a bez problémů, slunečníky a křesílka na pláž byly v omezeném množství k dispozici rovněž zdarma. Ale projevila se malost Čecháčků - přes několikerá upozornění si mnozí z jídelny odnášeli různá jídla včetně ovoce. Na druhou stranu bylo zase plýtvání ze strany hotelu - k obědu i k večeři byla na stole vždy sedmička vína a litr a půl balené vody, ať u stolu byli dva nebo čtyři. U málokterého stolu se ale vše vypilo.Těšíme se jiný zajímavý zájezd v příštím roce."
Skupina klientů z Moravy - Mar Menor, červen 2016

"Účastnila jsem se s vámi pořádaného zájezdu ve dnech 25.5. - 1.6.2015 na Mar Menor, hotel Neptuno. Tento zájezd neměl chybu, perfektní ubytování, poloha přímo u moře, dobré jídlo, dobrá obsluha, která se hostům věnovala, prostě malý hotýlek se vším, co k rekreaci potřebujeme. Pořádejte více takových zájezdů. Děkuji. "
Paní Kubecová, Tábor - Mar Menor, květen/červen 2015

"Chtěla bych vám předat poděkování od našich klientek - pí Urbanové + Horáčkové, které byly 25.5.-1.6. na Man Menor. Obrovskou chválu mám předat na delegátky!!! Dokonce se klientky domluvily ještě s dalšími známými na další dovolenou,pokud budou zdravé, a opět Mar Menor, i třeba jinou lokalitu. Možná v září pojedou i sousede.... - všem teď doporučuji."
Ing. Jessie Hronešová, Praha - Mar Menor, květen 2015

"V květnu od 19.5. do 26.5. letošního roku jsme se s manželem přes nejmenovanou cestovní kancelář zúčastnili pobytového zájezdu Mar Menor 55+. Po celou dobu nám byla k dispozici průvodkyně Vaší cestovní kanceláře Lenka Korecká. Chtěli bychom jím tímto vyjádřit veliké poděkování za práci, kterou odvedla. Byla nám k dispozici nad rámec svých pracovních povinností, vždy velmi ochotná, usměvavá a hodně nám pověděla i o místních zvyklostech. Vzhledem k tomu, že jsme již s manželem procestovali mnoho destinací v rámci poznávacích zájezdů i pobytových, mohli jsme porovnávat. Lenka patří opravdu k jedničce. Děkujeme za ní a Vám za danou průvodkyni. Doufáme, že až příští rok opět pojedeme již nyní s Vaší cestovní kanceláři v rámci 55+ , že se setkáme opět tak s příjemnými průvodci."
Ing. Ludmila Jurášová, Zlín - Mar Menor, květen 2014

"Zúčastnili jsme se poprvé a jsme nadšeni ze zájezdu 55+ senior Mar Menor Španělsko děkujeme jak cestovní kanceláři za organizaci tak našim báječným delegátkám, které o nás pečovali, poradili, pomohli prostě byli báječné Sona a Kateřina.Hotel krásný na klidném místě,personál milý ochotný,jídlo vynikající a dostatek v kteroukoliv hodinu jeho podávání. K malému i středozemnímu moři jistě dojdou i méně pohybliví lidé, léčivé bahno vám ochotně Španělé ukáží a i "vyhrabou" a když se úplně nevyvede počasí tak v Mar Menoru je vždy kam jít... bohužel jsme ani vše nestihli projít, tak se sem ještě určitě podíváme.Pršelo nám jeden den, ale v ten jsme zrovna měli fakultativní výlet věnovaný ck, byl báječný Sonička nás provezla nejen La Mangou, ale velkou částí Mar Menoru a vypověděla vznik a historii,to samé Kateřina v druhém autobusu, jak říkali ostatní.Jinak se nám počasí vyvedlo bylo báječných 23-28 na slunci."
Maželé Kinclovi - Mar Menor, květen 2013