Turistika a trénink paměti na Modravě (4 noci, PoloP, procházky, kvízy)

Turistika a trénink paměti na Modravě (4 noci, PoloP, procházky, kvízy)

Penzion Pivovar Lyer ***, Šumava
Turistika a trénink paměti na Modravě (4 noci, PoloP, procházky, kvízy) - Oblíbený turistický pobyt s možností lekcí tréninku paměti je tentokrát umístěn do krásného prostředí šumavské Modravy. Čekají vás nejen vycházky po okolí a místní čerstvý vzduch, ale také chvíle, kdy se naučíte lépe orientovat v přírodě, pracovat s mapou nebo procvičíte paměť formou různých kvízů.

Tento pobyt je již bohužel vyprodaný.
Místo něj doporučujeme pobyt "Krajem vinných sklípků" v Hustopečích se stejnou lektorkou, který najdete zde
Pobyt bude pořádán při minimu 10 účastníků.

POBYT TURISTIKA A TRÉNINK PAMĚTI NA MODRAVĚ

 • Cena za osobu/pobyt obsahuje:
 • 4 noci v penzionu Pivovar Lyer ***
 • polopenze (snídaně formou švédských stolů, večeře: polévka a hlavní chod)
 • každý den trénink paměti
 • každý den vycházka s průvodcem (okolo 6 km denně)

Cena neobsahuje:

 • Případné vstupné do objektů v rámci programu. Případné jízdné místní dopravou.

Výhody:

 • • jednolůžkový pokoj bez příplatku (do vyprodání kapacit)
 • • možnost pojištění pro případ zrušení pobytu za 140 Kč
Jednolůžkový pokoj BEZ PŘÍPLATKU Jednolůžkový pokoj Dvoulůžkový pokoj
Období polopenze polopenze polopenze
21.05.18 - 25.05.18 4 950 6 690 4 950

Vyberte termín pobytu od - do:

Zakladní popis

Penzion Lyer se nachází v překrásném prostředí Modravy. Pivovarská restaurace nabízí česká jídla a piva vlastní výroby. Penzion má celkem 18 pokojů a 42 lůžek. Pokoje mají vlastní koupelnu.Vybavení pokoje

sprcha
WC

Možnosti pokoje

Hotelové služby

Restaurace

snídaňová restaurace
restaurace

Nejžádanější vybavení

Wellness & sport


Šumava

 • Nechte se uchvátit drsnou, nedotčenou přírodou Národního parku Šumava.

 • Sto dvacet kilometrů lesa v horách, jehož nejcennější části se nesmí dotknout lidská ruka: to je Národní park Šumava podél hranice České republiky s Německem. Čekají vás přírodní scenérie plné ledovcových jezer, zbytky dávných pralesů či rozsáhlá rašeliniště.

 • Hory a kopce Šumavy spolu se zdejší neporušenou přírodou vytvářejí ideální podmínky pro letní turistiku i zimní pobyty. V letní sezoně mohou turisté objevovat okouzlující přírodu, hluboké lesy, tichá údolí, horské louky, bystřiny i zadumaná jezera, slatě a luhy. Šumava je současně krajinou s četnými výhledy na horské hřbety s téměř nedotčeným ovzduším. Významným pomocníkem při túrách i delších procházkách krajinou jsou značené turistické stezky. V zimě Šumava nabízí střediska s výbornými podmínkami pro zimní sporty. Na území regionu se nacházejí také cenné historické památky, především lidové stavby charakteristické pro tuto horskou oblast, malebná městečka a romantické zříceniny bývalých strážních hradů.

 • ŽELEZNÁ RUDA

 • V místě horského městečka vedla ve středověku kupecká stezka, kolem níž začala vznikat původní osada. Název později získala v souvislosti s bohatými nalezišti železné rudy. Vhodné podmínky zde byly i pro výrobu skla.
  V 19. stol. nastává rozvoj cestovního ruchu, turisté tu najdou i dnes řadu možností v každém ročním období.
  V městečku samotném je známý barokní kostelík Panny Marie se dvěma specifickými cibulovitými báněmi. Zajímavé sbírky schraňuje Muzeum Šumavy a Muzeum motocyklů a loutek.
  Příjemnou vycházku do blízkého okolí nabízí křížová cesta ke kapličce sv. Anny z poč. 19. stol., znovuzrozená díky česko-bavorské spolupráci na zač. 90. let minulého století. Poloha městečka mezi šumavskými kopci ve výšce 754 mnm je zárukou bohatého výběru pro pěší i cykloturisty v létě, v zimě pro lyžaře a běžkaře. Mezi vyhledávané cíle v okolí patří Černé či Čertovo jezero, jezero Laka s plovoucími ostrůvky rašeliny, nejvyšší šumavský vodopád Bílá strž, rozhledna na Pancíři aj.

 • KAŠPERSKÉ HORY

 • Kašperské hory jsou šumavským horským městem, která se rozkládá v blízkosti horního toku zlatonosné řeky Otavy. Historické centrum města bylo prohlášeno městkou památkovou zónou s dominantou gotického kostela sv. Markéty s 30-ti metrovou věží. Nad městem se tyčí Hrad Kašperk, vystavěný z rozkazu Karla IV. k ostraze zemské hranice, obchodní stezky a zlatorudných dolů . Za návštěvu stojí i nedaleký Pustý hrádek, s krásným výhledem na celou Šumavu a dále pak blízká přírodní rezervace Nebe a Amálino údolí.

 • SOBĚŠICE je malá ves v předhůří Šumavy mezi Sušicí a Strakonicemi. Patří do Plzeňského kraje a okresu Klatovy, ale hned za humny začíná Jihočeský kraj.
  Soběšice jsou daleko od průmyslových center, dálnic a dalších zdrojů ruchu a znečištění. Pokud hledáte klid, čistý vzduch, lesy a vhodné místo pro aktivní dovolenou, Soběšice jsou pro Vás správná volba.
  Ze Soběšic lze podnikat nádherné výlety po Šumavě. V okolí se nachází turistické trasy jak pro pěší, tak pro cyklisty, rybníky vhodné ke koupání i rybaření a hluboké jehličnaté lesy - v létě a na podzim plné hub, borůvek a dalších dobrot. Na své si přijdou i milovníci historie, kteří mohou navštívit hrady Kašperk a Rabí, tvrz Dražovice, jeskyni a barokní kostel ve Strašíně, rozhlednu Svatobor, Hoslovický mlýn a mnoho dalších krás tohoto kraje. V zimním období je možné využít běžecké stopy v okolí Soběšic nebo vyzkoušet lyžařský areál v nedalekých Nezdicích (7 km) - vhodný zejména pro začátečníky a sváteční lyžaře, nebo plně vybavené skiareály v Kašperských Horách, na Kvildě, Javorníku a Zadově.

 • (zdroj: czechtourism.com)

Pořadatel zájezdu