Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Cestování pro seniory 55+

THAJSKO - Velký okruh + Kambodža

Thajsko / Thajsko - poznávací

Ubytování

Thajsko - Velký okruh ****

Doprava

Letecky Praha

Strava

snídaně

Akce

NOVINKA

Cena za osobu od
59 990 Kč
(13 dnů, Letecky, snídaně)
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Letecky Praha 20.11. - 02.12.2020 12 snídaně 59 990 Kč
Cena obsahuje

- Leteckou dopravu včetně letištních tax
- Dopravu na sever Thajska mikrobusem
- Místní přelety Chiang Mai – Bangkok – Siem Reap – Bangkok
- 10 -11x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
- 10 -11x snídaně
- Průvodce

Cena neobsahuje

- Komplexní pojištění léčebných výloh vč. pojištění pro případ storna zájezdu

Upozornění:
- Návštěva Kambodže může být z důvodu lepšího letového spojení přesunuta i na začátek zájezdu. Počet noclehů záleží na časové návaznosti letů.
- Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program a jsou v dobré fyzické kondici.

Popis destinace

Vydejte se s námi do pohádkové země – exotického Thajska. Náš zájezd zahrnuje jak překrásné kulturní památky připomínající bohatou historii (Khmérské období – Lop Buri, období Sukhotai – památky v Sukhothai, období Ayutthaya – chrámy v Ayutthayi a pozdější Lanna, Rattnakosin - nádherné chrámy v Bangkoku), tak i přírodní skvosty této země např. NP Doi Ithanon. K zájezdu je připojena návštěva jedinečné oblasti v Kambodži – světoznámý Angkor Wat.

Popis zájezdu


1. DEN – Odlet do Bangkoku.
2. DEN – Přílet do Bangkoku. Tento den program v Bangkoku záleží na času příletu. Památky mohou být navštíveny až další den. Z letiště okružní jízda městem, seznámení se s místní kulturou, návštěva nejstaršího chrámu ve městě WAT PO, nádherného khmérského chrámu WAT ARUN, místních trhů s ovocem a zeleninou, a ČÍNSKÉHO MĚSTA s chrámem WAT TRAIMIT s největší sochou Buddhy vytesaného z valounu zlata. Odjezd na hotel do čtvrti SUKHUMVIT.
3. DEN – Celodenní program v BANGKOKU – brzy ráno navštívíme nejkrásnější a nejpompéznější palác v Thajsku – ROYAL PALACE – královský palác s nejposvátnější soškou Buddhy v zemi. Poté si projedeme loďkou část řeky CHAO PHRAYA a jejích přilehlých kanálů. Odpoledne procházka po první baťůžkářské ulici KHAO SAN ROAD. Projížďka tuk tuky ke krásnému chrámu WAT SAKET s vyhlídkou na Bangkok.
4. DEN – Výlet na severozápad od hlavního města. Nejdříve zastávka v městečku MAEKLONG, známé svým trhem na vlakových kolejích, který se musí na chvíli uklidit, když projíždí vlak. Poté známý plovoucí trh v okolí městečka DAMNOEN SADUAK, kde si uděláme projížďku loďkami zemědělskou oblastí po zavlažovacích kanálech, po kterých dojedeme až na hlavní kanál, kde se vaří a obchoduje na loďkách. Odpoledne se podíváme ke známému železničnímu mostu přes ŘEKU KWAI.
5. DEN – Dopoledne se po cestě na sever Thajska podíváme do starého královského města AYUTHAYA – bývalé královské město zařazené na seznam světového dědictví UNESCO plné velkých chrámových komplexů, soch buddhů, které se více či méně dochovaly dodnes. Prohlídky chrámů Wat Phra Ram, Wat Phra Si Sanphet, Wat Mahathat aj. Dále pokračujeme do Lop Buri. Prohlídka LOP BURI – jedno z nejstarších thajských měst, nádherný příklad kmérského umění a architektury, chrámy podobné chrámu Angkor Wat. Dojezd na nocleh do oblasti Phitsanulok. Večerní procházka po nábřeží řeky Nan a místním nočním trhu.
6. DEN – PHITSANULOK – prohlídka chrámu Wat Phra Si Rattana Mahathat na břehu řeky Nan, kde se nachází významná socha Buddhy z bronzu. Prohlídka města SUKHOTAI – klenot Thajska, historický park s mnoha chrámy. Pro svou nádheru a význam byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Chrám Wat Maha Dhat – hlavní královský chrám s 240 menšími pagodami a mnoho dalších. Přejezd na sever do Chiang Mai.
7. DEN – Dnešní den začneme návštěvou dvou krásných chrámových komplexů v CHIANG MAI. Jsou to chrámy WAT CHEDÍ LUANG a WAT PHRA SINGH, kde poznáme starou chrámovou architekturu z doby království Lanna na severu Thajska. Poté si zajedeme za město do krásné a klidné venkovské krajiny, kde navštívíme vesnici udělanou jako skanzen thajských horských kmenů, kde nechybí ani proslulé ženy s žirafími krky. Odpoledne si prohlédneme sloní farmu s možností projížďky na slonech. Jako poslední zastávka bude chrám WAT DOI SUTHEP nacházející se v nadmořské výšce 1000 m.n.m.
8. DEN – Den věnovaný horám severního Thajska. NÁRODNÍ PARK DOI INTHANON – s nejvyššími vrcholky až do výšky 2565 m, kam návštěvníci přichází pro udivující a úchvatné scenérie zahrnující mnoho vodopádů a bohatou divokou přírodu. Návštěva vesnice kmene Karen, kde je krásný vodopád WACHIRATHAN. Uvidíme plantáže kmene Hmong, který dříve pěstoval opium a také navštívíme královské pagody. Dojedeme až na nejvyšší vrchol Thajska DOI ITHANON do výšky 2.565 m.n.m., kde si užijeme příjemných 15 – 17 stupňů Celsia s vegetací deštného tropického pralesa. Večer návrat do Chiang Mai.
9. DEN - Přelet přes Bangkok do Kambodži. Transfer do hotelu na ubytování.
10. – 11. DEN – Siem Reap – prohlídka památek z období khmérských říší, svého času nejmocnějších a nejskvělejších v jihovýchodní Asii. Lokalita Angkor - jedná se o pozůstatky desítek chrámů na mnoha čtverečních metrech archeologického areálu. Navštívíme pralesní chrám z 12.st. Ta Phrom, památky v Angkor Tomu – brány, centrální chrám Bayon, chrámy Baphuon (11.st), Phimenakas (10.st.), Terasu slonů a Terasu malomocného krále. Podrobně si prohlédnete i vyfotíte také proslulý Angkor Wat z 12. století, atd.
12. DEN – Přelet do Bangkoku a následně dle letového řádu do Prahy.
13. DEN – Přílet do Prahy.

Cena obsahuje

- Leteckou dopravu včetně letištních tax
- Dopravu na sever Thajska mikrobusem
- Místní přelety Chiang Mai – Bangkok – Siem Reap – Bangkok
- 10 -11x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
- 10 -11x snídaně
- Průvodce

Cena neobsahuje

- Komplexní pojištění léčebných výloh vč. pojištění pro případ storna zájezdu

Upozornění:
- Návštěva Kambodže může být z důvodu lepšího letového spojení přesunuta i na začátek zájezdu. Počet noclehů záleží na časové návaznosti letů.
- Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program a jsou v dobré fyzické kondici.

Thajsko - Velký okruh ****

Poloha

10 -11x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím) se snídaní